93% 104 szavazat

Cikkek
Fórum

Hol nézheted

FILMINFÓ

Egy sérült család két generációját hozza össze ez az érzelmi dráma. Einar Gilkyson (Robert Redford) a hajdan sikeres farmer birtokának java részét elvesztette súlyos alkoholproblémái miatt. Einar jelenleg a megmaradt birtokaival foglalkozik, barátja Mitch (Morgan Freeman) az egykori tehenész segítségével, aki mind a mai napig nem tudott felépülni egy korábbi medvetámadás okozta sérüléseiből. Einar fia, Griffin autóbalesetben vesztette életét, amiért apja soha nem tudott megbocsátani fia feleségének, Jean-nek (Jennifer Lopez) aki az autót vezette, és unokájával sem találkozott mindaddig, amíg édesanyjával tizenegy év múltán meg nem jelennek Einar ajtajában. Érkezésük oka: Jean-nek viszonya… Több

Ország: Amerikai Egyesült Államok, Németország
Premier (HU): 2006.03.16. | Netflix (2023.12.01.)

2023.12.11 Fikatours_blogger

Én erősítettem volna a krimi vonalat (az asszonyverő karakterből többet ki lehetett volna hozni), így „csak” egy lelkizős modern kori westernfilm lett. De legalább abban a zsánerben jó.

2018.02.23 Artemisia

Mélyre ható dráma, a lassúsága ellenére szépen kibontja a történetet, remekül adagolja az információt és az érzelmeket.Hű lélekrajzot nyújt és remekül szövi az eseményekbe Einar fejlődését, ahogy elengedi a múltat és megnyílik érzelmileg az unokája ... Több

2016.12.01 Dorkateo

Unalmas kisváros, szokványos családi agresszió .... csakhogy szépségesen komponálva, egy percig sem unalmasan, ahogy már Lasse Hallströmtől (Hacsi, Dear John, Csokoládé) megszokhattuk. És persze nagyszerű színészekkel, Redford 70 évesen is csodás, Freeman úgyszintén. Sokszor nézhető.

2022.02.06 Klauka89

Könnyed esti happy end

Könnyed nyári mozi, melynek tanulsága a megbocsátás és az elengedés. Svéd rendezés, Hallströmnek olyan filmeket köszönhetünk, mint a Kedves John és a Hacsi, a leghűségesebb barát - a kedvenc filmjeim közé tartoznak. Megjelenik benne a közöny, érdektelenség, majd kíváncsiság, megnyílás a családnak, barátság, elfogadás, összetartás, megbocsátás, elengedés. Izgalommal is megfűszerezte az idén 75 éves Hallström bácsi, a grizzly gyönyörű, medvetámadást, még ha csak ennyire is, de más filmben nem láttam. Robert Redford 60 évesen is menő, Freeman szokás szerint pazar, JLo is illett a képbe és a kis Griff is. "- Szerinted a halottak tényleg figyelnek ránk? - Igen, figyelnek ránk. Megbocsátják a bűneinket, és nem is esik nehezükre."

2015.09.05 s0ltau77

Kifejezetten tetszett ez a film. Egy ritka jó és kellemes film ez. Nem is igazán kell sokat tegyek, hozzá. Érdemes megnézni és saját szemünkkel megtapasztalni mit is hoztak össze . Szerintem bőven átlagon felüli a kategóriájában.

Rendezője a svéd Lasse Hallström, aki többek között a Kedves John! (2010) és a Hacsi, a leghűségesebb barát (2009) c. filmeket is rendezte.Szerző: Klauka89

#1