Szex, mámor, rock\'n\'roll

romcul   2019. 08. 16.

Egy belga bonbon ez a film, alkoholos töltelékkel :) Lassan csempészi be a drámát, megfelelő ízléssel, ugyanakkor marad hely benne könnyedebb részeknek is. Az egész történet hihető, életszerű. Én szerettem a filmet, főleg a végét.

Toncsi   2016. 08. 12.

Eléggé vázlatos a történet, ennek ellenére több hangulatos jelenetet sikerült összehozniuk. A főbb karakterek gyönyörűen kirajzolódnak, de sajnos nem mindegyikük. A zenés, bulizós részek hangulatosra sikerültek. A film befejezése is tetszett.

Hélène De Vos
Tom Vermeir

A film összbevétele 600 455 dollár volt (imdb.com).

Frank szerepét felajánlották Matthias Schoenaerts-nek is, de a színész a Maryland forgatása miatt nem tudta vállalni a szerepet.

(ps)

...a Szex, mámor rock ‘n’ roll egy fergeteges parti- hangulatba becsomagolt lélektani dráma az apa-fia és az idősebb-fiatalabb testvér kapcsolatról, illetve ezekkel szorosan összefonódva a felnőtté, éretté válásról. A szokatlan „árukapcsolás” mindenképpen megér egy mozijegyet, kétlem, hogy Felix van Groeningen alkotása bárkinek is csalódást okozna. 8,5/10 több»

Zenei mennyország családi poklokkal a háttérben – nagyjából így foglalható össze a belga Felix van Groeningen szórakoztató és egyben sokat mondó Belgica című filmje, mely a magyar keresztségben a Szex, mámor, rock’n’roll címet kapta. 8/10 több»

Két belga bulibáró küzdelmei az alkohollal, a pénzzel és az éjszakai élettel. 50/100 több»