Bergman szigete

Bergman szigete

Bergman Island

Chris és Tony német-angol házaspár, akik csupán amiatt utaznak a svédországi Fårö szigetére, hogy Ingmar Bergman egykori otthonában alkothassanak ők maguk is.

Noha mindketten sikeres filmrendezők, úgy érzik, hogy következő alkotásukat a világtól elzárva, nyugalomban szeretnék megírni. Inspiráló… Több

Forgatókönyvíró: Mia Hansen-Løve
Ország: Németország, Svédország, Franciaország, Mexikó, Belgium
Premier (HU): 2022.04.14. | Cinego (2022.07.21.)
Forgalmazó: Cirko Film

Mia Wasikowska
Mia Wasikowska

2022.04.15 Dada

Őszintén szólva kicsit tartottam tőle, hogy amolyan elvontra veszik majd a figurát ezzel a filmmel, de szerintem nagyon is érthetően volt tálalva a téma. Nagyon bevonzza az ember érdeklődsését a cselekmény, ami nálam abszolút plusz pont.

2022.04.14 Bence

Ez nagyon nem az a film, amit egy hamar el fogok felejteni, igaz, szerintem nagyon sokáig nem akarom majd újra megnézni.

A film összbevétele 727 455 dollár volt (imdb.com).

A film két főszereplője eredetileg Greta Gerwig és John Turturro lett volna, Turturro szerepét Owen Wilson vette át, de hetekkel a forgatás megkezdése előtt ő is visszalépett, így a film egyik felét vezető férfi színész nélkül vették fel.Szerző: Filmbarbár

A film bevétele kb. 443 000 dollár volt.Szerző: Filmbarbár

(2022. 04. 23.)
A LEGVIDÁMABB BERGMAN-FILM
A Bergman szigete úgy mesél a párkapcsolatokról, hogy közben a kreatív alkotófolyamatnak is emléket állít: mintha az író-rendező elméjében látnánk, ahogy a film folyamatosan formálódik és nyeri el végső alakját, mindezt a külföldi nyaralások felszabadult, cidertől spicces hangulatában. Több

(2022. 07. 03.)
A transzcendens nyomában
Mia Hansen-Løve francia rendező és forgatókönyvíró, akit Az eljövendő napok című filmje miatt ismerhetnek talán a legtöbben, a Bergman szigetével újra egy tőle már megszokott, filozofikus és mélyen emberi drámát tárt a közönség elé. Több
Normális emberek
Az új pápa