A test melege

A test melege

Body Heat

A test melege című thriller főhőse Ned Racine, aki ügyvédként dolgozik Floridában. Egy forró nyári éjszaka összejön a házas Matty Walkerrel, akivel szenvedélyes kapcsolatba kezd és úgy tűnik boldogságuk útjába csak Matty dúsgazdag, befolyásos férje áll. Matty ráveszi a kicsit elvakult ügyvédet,… Több

Premier: 1981.08.28.

2023.10.21 Gyorvik

A feszültség csúcspontján extravagáns csavarral operáló krimi. Nem szokványos drámai felütéssel van dolga a nézőnek, hanem annál jóval tovább megy - ilyen módon egy A kategóriás thrillerré avanzsál. Persze a maga módján.

2017.07.18 Berto49

Kathleen Turner bemutatkozó filmje William Hurt partnereként nekem nagyon tetszett. L. Kasdan thrillerje csavaros neo-noirként is jellemezhető, amiben a cseles Matty vonzó nőiességét felhasználva éri el tervét. Ezekben a kánikulai napokban a néző mag... Több

2015.06.12 Toncsi

A 100 legjobb romantikus film egyike. És ezt én is aláírom...igaz, ne4m egy mai darab, de mitsem vesz el a ragyogásából.

2016.12.17 Zsombi

Mérsékelten erotikus töltetű mozi, egy szombat estére, a befejezése egészen optimisztikus végkicsengésű.

A film története kánikulában játszódik, a forgatáson azonban olyan hideg volt, hogy a főszereplőknek jégkockát kellett szopogatniuk felvétel előtt, hogy ne látszódjon a leheletük.Szerző: ArpiHajdu és Réci

George Lucas, aki korábban már dolgozott együtt A jedi visszatér című filmen Lawrence Kadannal, s együttműködésük gyümölcsöző volt. Így Lucas meggyőzte a Fox vezetőjét, Alan Ladd Jr.-t, hogy adjon esélyt Kasdan történetének. A rendező még azt is megígérte, ha Kasdan túllépi a kiszabott költségvetést, akkor saját zsebből fizeti ki a különbözetet.Szerző: ArpiHajdu és Réci

A film szerepel az, 1001 film, amit látnod kell, mielőtt meghalsz című, Steven Jay Schneider által készített listában.Szerző: Norbi

Amikor Kathleen Turner a második felolvasáson volt az író-rendezőnél, Lawrence Kasdannál, Kasdan elmondta, hogy ez volt az első alkalom, amikor valaki úgy olvasta fel Matty szövegét, ahogyan azt ő elképzelte, amikor írta a forgatókönyvet. Szerző: rbernadett