64% 100 szavazat
Vélemények

Újoncok

Boots

 Több
Filmadatlap
7
Vélemények (7)
26
Szereplők (26)
21
Képek (21)
3
Videók (3)
Érdekességek
Díjak
Filmkritika
33
Cikkek (33)
Fórum

Vélemények (7)

Írj véleményt
 
2025.12.12 Majorkas

legújabb vélemény

Szivárványos bakancsok

Nehéz, nagyon nehéz értékelnem, mert egyszerre tetszett és egyszerre volt rendkívül visszataszító, és elárulok egy titkot: nem a homoszexualitás miatt, bár az dicséretes, hogy az újoncok között nem történik szexuális kapcsolat a cselekmény alatt. Ettől függetlenül így is sikerült a Pentagonnál kihúzni a gyufát, ami nem meglepő. Miért kezdtem el nézni? A '90-es évek hangulata miatt, amit egyébként a Queen-dalok adnak a legjobban át. Gyakran váltakozik a humor és a dráma, néha kicsit próbálja utánozni Kubrick Acéllövedékét, és meg is említik benne a filmet, de sajnos itt a dráma sem olyan, mint Kubrick filmjében. Az összes közül az utolsó rész tetszett, főleg a zárójelenet, amikor felcsendül az Under Pressure. Az érzelmeket és a karakterközpontúságot remekül reprezentálja 8 részen át a rengeteg komolytalanság mellett, ami már olykor túlmutat a katonahumoron is. 4 csillagot adnék a lezárásra, de az egészre marad a 3, mert a többi részben sokat csalódtam: 6/10

0
 
2025.10.13 szemtelen

Queer identitás

Tényszerűen a felnőtté válás története a sorozat, de azért ez csak részigazság, hiszen igazából inkább Cameron, a homoszexuális újonc próbatétele túlélése érdekében. Egy katonának jobb, ha nem meleg, ellenben a nézőnek jót tesz, ahogy Cameron a pulzusunkat tapintva feszes, verbális és érzelmi, olykor toxikus jelenetekkel bombáz minket. Az amerikai hadsereg dicsőséges 1990-es éveiben a homoszexualitás tiltott dolog volt, amit csak 2011-ben oldottak fel az LMBTQ emberek számára. Kínszenvedés, mégis szívmelengetők a kiképzőtáborok állóképességi próbái, ahol valóban elsajátítható a túlélés, a bajtársiasság, vagy akár az önfeláldozás Amerikáért. Kellemes hangvételű, ajánlott moziélmény!

0
 
2025.10.11 neki

Őszintén?

A hozzászólás cselekményleírást tartalmazhat!

Összességében tetszett. Mikor katona voltam, emlékszem, ilyen kiképzésünk volt. Volt kakaszörny-idézés, meg minden, amit el lehet képzelni. Ez a sorozat inkább volt számomra nosztalgikus, mint valami mese. Próbálta valahogy megmutatni, milyen nehéz is a meleg, nem transz-, nem egyéb szexualitású emberek beilleszkedése a katonaságba. De ez nagyon nem sikerült. Láthattunk drámát és beilleszkedést motiváló monológot. Láthattuk a következményét annak is, hogy mi lesz, ha valaki túlhajszolja magát. De valljuk be, ez nem az a katonaság, ami a valóság - nyilván. "A húsdarálónak mindegy, milyen típusú a hús", milyen nemű, színű, fajtájú, szexualitású. A végén, ha szerencsés vagy, valakinek megmaradsz emléknek. Ha nem, akkor névtelen sír leszel a koszorúk alatt. Szabó törm... Szabadszállás '97." Ezért is nem maradtam katona. A sorozat számomra emléket állított arról, hogy készítenek fel rá, hogy statisztikai adat légy, és hogy lehess teljesen más valaki, mint aminek hitted magad. Ki is a valódi ellenség? Valójában mindenki, aki az elképzelt változásod útjában áll. Jó történet, szerintem néhol már túljátszott színészi alakításokkal. 7/10

0
 
2025.10.11 Istvan417877

Szerintem jó volt

Megjegyzem, ha bármilyen homoszexuális dolog van egy sorozatban, kikapcsolom. Nem azért, mert utálom, hanem mert már elegem van, hogy mindenhol ezt sulykolják belénk. Ez a sorozat viszont nagyon tetszett. Nem érdekel semmi előzmény, könyv stb. Persze, voltak benne túlzások, na de ez egy sorozat! Én élveztem ezt az egészet, mert vicces volt, voltak komoly dolgok is, de összességében szórakoztató volt. Azt gondolom, hogy egy filmnek vagy sorozatnak ez a küldetése, bármilyen kategória is legyen. Néha csak úgy nézni kell egy filmet, és nem kell túlspilázni a dolgokat! Ez pont ilyen! Ajánlom figyelmetekbe!

0
 
2025.10.10 buszosferi

Bár volt néhány jó karakter és pillanat, összességében egy elég rossz adaptáció. A forgatókönyv pedig minden szempontból szemét.

0
 
2025.11.05 Metzger Adrienn

Egyszerűen Imádtam

Most fejeztem be a sorozatot, és őszintén szólva, rég nem volt rám ekkora hatással semmi. Minden egyes résznek volt mondanivalója, üzenete, motivációja – nem csak szórakoztatott, hanem el is gondolkodtatott. A színészek egyszerűen zseniálisak voltak, mindegyikük annyira hitelesen és őszintén alakított, hogy szinte érezni lehetett a fájdalmukat, örömüket, küzdelmüket. Ritkán fordul elő, hogy egy sorozat ennyire lélekbe markoljon, de ez tényleg őszinte, valós, és emberi. Hosszú idő után ez az egyik legjobb, legőszintébb sorozat, amit láttam! Egyszerűen a hatása alatt vagyok.

0
 
2025.10.09 emiel

Egyáltalán nem pontos és nem követi az igaz történet vonalát, történéseit. Kár érte, pedig vártam.

0