A bostoni fojtogató

Boston Strangler

Carrie Coon és Morgan Spector férj és feleségként szerepeltek az HBO Az aranykor (2022) című sikersorozatában, mielőtt csatlakoztak volna A bostoni fojtogató című filmhez.Szerző: istv2k

A massachusettsi Belmontban egy ház helyettesítette Loretta McLaughlin riporter otthonát. Ugyanezen a napon a Winn Brook általános iskolát a Cambridge-i rendőrség épületévé alakították át a második forgatáshoz. Az iskolának 5000 dollárt fizettek a filmben való szereplésért.Szerző: istv2k

Az igaz alapok: igazándiból a mai napig nem tudjuk, hogy pontosan ki volt a „bostoni fojtogató” néven elhíresült gyilkos vagy gyilkosok (nem bizonyított, hogy egyedüli elkövető tette). Az ötven éve kezdődött gyilkosságsorozat 1962 és 1964 között tartotta rettegésben a Bostonban és a város környékén élőket, és a mai napig a leghírhedtebb sorozatgyilkos történetek közt leljük fel. 1964. október 27-én letartóztattak egy Albert DeSalvo nevű férfit, aki bejutott egy fiatal nő lakásába, megerőszakolta, majd távozott. A továbbiakban elég összetett a történet, a kevés fellelhető bizonyíték alapján ezt az embert tették felelőssé a „bostoni fojtogató” gyilkosságokért. Jellemző az akkori hatóságokra – és a mostaniakra is –, hogy a sikertelen nyomozás után bűnbakot kell találni bármi áron. A nyomozás még javában zajlott, amikor 1967-ben Albertet életfogytiglani börtönre ítélték a többi, már rábizonyított betörés és nemi erőszak miatt. Konkrétan a gyilkosságok miatt nem is állt bíróság elé, csak feltételezték, hogy ő volt a tettes, az alapján, hogy a börtönbe vonulása után elvileg nem történt ilyen jellegű gyilkosság a környéken. Halálát is érdekes körülmények árnyékolták be:1973-ban szíven szúrták, miután többeknek is telefonált a börtönből az üggyel kapcsolatban. A rendőrség az ügyet 1964-ben zárta le, igazándiból eredménytelenül. A tények alapján szerintem elképzelhető, hogy a gyilkos máig háborítatlanul éli az életét.Szerző: Caravaggio1978