Budapest Noir

Budapest Noir

Supernatural Movies
2017/10/27

A krimi és a bűnfilm egyik első számú törvénye: ha feltűnik a színen egy pisztoly, annak valamikor el is kell sülnie. A Budapest noirnak viszont remeg az ujja a ravaszon. 5/10 Több

Artsomnia
2017/10/31

A Budapest Noir izgalmas történetét tetszetős alakításokkal viszik vászonra a magyar színészvilág sztárjai, ám a klisés forgatókönyv és párbeszédek keserű utóízt hagynak a szájban. Ha nem Budapesten, hanem New Yorkban játszódna, semmi értelme nem lenne megnézni. Így viszont talán mégsem olyan hiábavaló fejezet a magyar filmezésben. 60/100 Több

MovieAddict
2017/10/31

A jól működő történelmi referenciák által kirajzolódó korrajz egy valóban működképes része a Budapest Noirnak, de a vérszegény noir benyomás, a másfél órába belepréselt kapkodás és a kifejezetten gyenge párbeszédek és színészi játék lerombolja a filmélményt. 5/10 Több

Smoking Barrels
2017/11/05

Értékelés: 4.5/10
Én nagyon szeretnék tartózkodni az olyan cinikus megjegyzésektől, mint hogy Andy Vajna csak kifizetést tartott egyik régi alkotótársának (na meg a statisztákat szervező feleségének...), de az összkép alapján a könyv akármelyik rajongója lelkesebben állt volna a feladathoz, mint Gárdos Éva. Meg végül is Gordon Zsigmond után szabadon én is lehetek ennyire kiábrándult.

4,5/10 Több

Vox.hu
2017/11/14

Külsőre pompázatos mozifilm, a belseje lelkiismeretes tévéjáték. Sűrű a cigifüst, ritkás a szenvedély. 60/100 Több

Cornandsoda.com
2018/03/01

Egy mentes bourbont, legyen szíves
A Budapest Noir legnagyobb hibája nem az, hogy képtelen fenntartani a néző érdeklődését a játékidő végéig, hanem az, hogy még felkelteni sem igazán tudja. 50/100 Több
A hazai sajtóban megjelent kritikák, egy helyen!