Játssz egy 80 cm képátlójú Hyundai okostvéért! Login

Budapest Noir (2017)

Budapest Noir

Kolovratnik Krisztián

BoBamburg   2019. 01. 27.

Nem igazán állt jól ez a stílus a filmnek. Értem én, hogy milyen akart lenni, de inkább volt kínos ahogy próbálták majmolni az amerikai vonalat, mintsem menő. Egyszerre akart sötét és pörgős lenni, de nagyon ütötte egymást a kettő. Történet is kissé ... több»

indingo   2018. 03. 06.

A hangulat és a látvány teljesen átjött. Igaz sztárparádé van benne. Az első 30 percben történt is valami, utána nagyon leült a történet és vontatottá vált. Mindezeket kicsit kompenzálta a csodás budapesti épületek.

MP170506   2018. 03. 17.

Kicsit lassú, több izgalmat vártam, de így is tetszett a film. Lassú lefolyású, csavaros történet, kiváló színészi alakításokkal. Megéri megnézni mindenképpen.

Szilonka   2018. 04. 10.

Meg lehetett nézni a filmet, de valami hiányzott belőle. Nagyon. Erre szokták mondani, hogy sótlan, erőtlen. A története csordogált és még úgy vártam volna valamit.

ArpiHajdu és Réci   2017. 10. 29.

Gordon Zsigmond nyomoz

Kondor Vilmos regényét nem olvastam, de tervezem! Viszont talán jobb is így, hiszen így tudtam élvezni a filmet, ami nyilván nem tudta felülmúlni az alapművet… De nem is kell neki, hiszen más műfaj. Számomra sikerült megteremteni a noiros hangulatot... teljes kritika»

Berto49   2017. 11. 03.

Fiaskó

A regénysorozat (Kondor Vilmos: Bűnös Budapest) első részének elolvasása után sokkal többet vártam, bár a könyvet is csak simán jóra értékeltem. Kérdőjelek sora fogalmazódott meg bennem, első és legfontosabb az a kérdés, hogy miért kellett egy külföl... teljes kritika»

diumiu   2018. 01. 30.

A magyar filmek újra szárnyalnak, így ezt a filmet is vártam, hogy moziban megtekinthessen. Maga a film tetszett, a szereplőket jól összeválogatták, a történet is nagyon tetszett, de nekem egy kicsit lassú volt a film. Nem vontatott volt, hanem lassú. A film meghozta a kedvemet a könyv elolvasásához.

A film 67 313 487 forintos bevételt termelt Magyarországon. A hazai mozik összesen 48 732 mozijegyet értékesítettek a produkcióra.

Ragályi Elemér és Ragályi Márton - vagyis apa és fia együtt végezték a film operatőri munkálatait.

Anger Zsolt legnagyobb élménye a filmmel kapcsolatban, hogy Ragályi Elemérrel dolgozhatott, ugyanis gyerekként sokat járt moziba, jegyszedő nagymamájához, s sokszor hallotta Ragályi nevét.

Kolovratnik Krisztiánnak nem okozott nagy gondot, hogy Gordon Zsigmond egymás után szívja a cigarettákat, ugyanis ő maga is nagy dohányos.

Már régóta keresték a tökéletes főszereplőt, amikor Gárdos Éva belefutott Kolovratnik Krisztiánba egy kávézóban. Kolovratnik 2009 óta nem szerepelt filmben, így a Budapest noir lett a nagy visszatérése.

47 nap alatt forgatták a filmet.

(szanko)

A jól működő történelmi referenciák által kirajzolódó korrajz egy valóban működképes része a Budapest Noirnak, de a vérszegény noir benyomás, a másfél órába belepréselt kapkodás és a kifejezetten gyenge párbeszédek és színészi játék lerombolja a filmélményt. 5/10 több»

A Budapest Noir legnagyobb hibája nem az, hogy képtelen fenntartani a néző érdeklődését a játékidő végéig, hanem az, hogy még felkelteni sem igazán tudja. 50/100 több»

A Budapest Noir izgalmas történetét tetszetős alakításokkal viszik vászonra a magyar színészvilág sztárjai, ám a klisés forgatókönyv és párbeszédek keserű utóízt hagynak a szájban. Ha nem Budapesten, hanem New Yorkban játszódna, semmi értelme nem lenne megnézni. Így viszont talán mégsem olyan hiábavaló fejezet a magyar filmezésben. 60/100 több»