bbozsi
Frank Langella

Egy édesapa, aki az Egyesült Államok északnyugati régiójának erdőiben élt hat fiatal gyermekével, megpróbál visszailleszkedni a társadalomba.

(hp)

Rendező: Matt Ross
Író: Matt Ross
Premier (HU): 2016.09.11.

2021.09.12 Klauka89

Nagyon szubjektív

Nekem egyszer nézhetős kategória, max 10/5. Viggo jól játszik. Ez egy olyan téma, amiről talán mindenkinek más az elképzelése. Eleve arra számítottam a leírás alapján, hogy vissza akarnak költözni a városba, és annak a nehézségeiről fog szólni, de nem így lett, ami nem baj. Tényleg lenyűgöző, hogy egy okos, talpraesett, élelmes apuka olyan szinten meg tudta tanítani a gyerekeit, hogy okosabbak legyenek, mint az iskolás unokatestvéreik. Van előnye és hátránya is annak, hogy az erdőben élnek. Viszont ezek lelki sérült gyerekek az anyjuk révén, és annyira öntörvényűek. Értem, hogy teljesíteni kell az elhunyt utolsó kívánságát, de azért az mégiscsak elfogadhatatlan volt, amit csináltak. Lehet offolni a véleményem, mindenki másképp látja.

2017.06.27 Dorkateo

A szabadságuk leginkább abban nyilvánul meg, hogy mertek változtatni a korábbi meggyőződésükön

2020.10.26 indingo

Már az első filmkockák megfogtak. A természet békessége és gyönyörűsége. A története érdekes volt, elgondolkodtató, megrázó, de mégis tudott humora is lenni.

2018.06.02 Diesel

Érdekes volt számomra nagyon ez a film. Már az elején azt gondoltam, hogy ez egy igazi művészfilm. A felszín alatt sokkal, de sokkal mélyebb gondolata és üzenete van. Első látásra egy a vadonban élő nagyobb család mindennapjait ismerhetjük meg. Ben (... Több

2017.03.08 hsanya182

Nem egy mindennapi megvilágítású film, remek a modnanivalója, jó kis társadalomkritika, drámai, szomorú egyben vicces is. Egy családapa miként neveli fel a sok gyermekét, a társadalomtól "elzártan" a túlélésre tanítva, majd egy napon viszont be kell ... Több

A nyaklánc amit Ben (Viggo Mortensen) visel nem más, mint az skandináv isten Thor kalapácsa. Thor ismert volt hatalmas kalapácsáról, amely sok képességgel rendelkezett. A régészeti tanulmányok számos Thor kalapács medált találtak a 9. századtól a 11. századig a Skandináviában és a Brit-szigeteken egyaránt. Egyes régészek úgy vélik, hogy a skandináv istenek hívői elkezdték viselni a nyakláncot, mint a hit bemutatását, hogy harcoljanak a papok által viselt keresztény kereszt medálok ellen, akik megpróbálták áttéríteni a pogány népeket a kereszténységre. Ez a motívum a filmben a főszereplő egyfajta tiltakozása a keresztény egyház ellen.Szerző: Diesel

A film elején a tábortüzes jelentnél Rellian () olvas egy könyvet ami nem más, mint "A Karamazov testvérek" amelyet Fyodor Dosztojevszkij írt. Ez azért érdekes, mert a regényben a három testvér mikor már idősebbek lesznek egyre lázadni kezdenek apjuk ellen pont úgy ahogy Rellian () a filmben. Szerző: Diesel

A záró jelenetben amikor Ben a gyerekeknek pakolja be a papírzacskókba a tízórait akkor láthatunk egy fém termoszt amin kék, fehér és piros színű címer látható. Ez nem más mint egy Argentin labdarúgó klub a San Lorenzo de Almagro címere. A való életben Viggo Mortensen nagy rajongója San Lorenzo de Almagro-nak. Szerző: Diesel

A film vége felé a családi birtokon Ben (Viggo Mortensen) megpillant egy még róluk készült esküvői fotót. Ez azért érdekes mert ugyan az a piros öltöny volt rajta az esküvőjén mint amiben szerelmét Leslie-t eltemette. Szerző: Diesel

Értékelés: 7.5/10
(2016. 09. 19.)
Ha a történet által felvetett társadalmi kérdéseket és azok megoldását helyezzük előtérbe, elképzelhető, hogy nagyot csalódunk majd, viszont ha egy érdekes és hangulatos filmélményre vágyunk, akkor nem igazán lehet mellélőni Matt Ross filmjével.
7,5/10 Több

(2017. 02. 22.)
Amikor anno megnéztem a Család kicsi kincsét Alan Arkinnal, elsőre az jött le, hogy: végre! Végre egy film mely túllép a bigottan egyoldalú hozzáálláson és őszintén szól olyan amúgy tabunak számító dolgokról mint a halál, a belső szenvedés, az önértékelés, és teszi ezt úgy, hogy könnyesre nevetjük magunkat.(5/5)