Macska a forró bádogtetőn

Sabnock Sanatory   2020. 03. 18.

Newman és Taylor nagyon jól hozta a karaktereket,és a történet,bár elég szegényes,általuk mégis feljavult.Klasszikus,és mindenkinek ajánlott film.A zene is kifejezetten jól sikerült.

dailyfilmsan   2018. 10. 05.

Lényegében nem történt semmi ebben a filmben. Mégis hihetetlne jó volt elejétől a végéig. A kameraállás egyfajta zsenialítással jeleníttete meg az ellentéteket és az összhangokat. Nagyon szimbólikus és szókimondó a narratíva. A történet pedig nem kli... több»

Berto49   2018. 06. 14.

A számos Williams-dráma filmadaptációk közül a nagyon jók közé tartozik, bár nálam nem tudta elhomályosítani az 1967 táján látott Vígszínház-béli előadás emlékét, amelyben Ruttkai Éva és Darvas Iván remekelt. Azóta is a magyar színházak kedvelt darab... több»

Szivárvány1   2016. 10. 15.

Zseniális, ötletes, látványos. Csak pár azok közül amikkel jellemezni tudom ezt a csodás filmet. Szívesen ajánlanám mindenkinek ezt a sodró lendületű, zseniális történetvezetésű filmet. Mindig felvidít ha újranézem és mindig új érzettel gazdagodom belül.

Cptn_Cold   2015. 11. 03.

A speciális effektek ebben a filmben is nagyon jók, vagyis a látványvilága igazán jó. Zene tökéletes és a színészek is nagyon szépen hozzák a tőlük elvárt karaktereket. Nem kellett csalódjak

Kata   2016. 04. 20.

Mindig is fenntartásaim voltak a drámákkal szemben és ez alól ez a film sem volt kivétel. Ezzel ellentétben egy nagyon kellemes film. Tetszett a történet, a színészek játéka és a díszlet is hiteles. Egy igazán megható dráma.

Jack Carson
Burl Ives
Burl Ives
Elizabeth Taylor

Három szinkron is készült hozzá, a Magyar Televízió, a Viasat 3 és az MGM számára. (iszdb.hu)

(Teemeah)

Paul Newman is rendelkezik magyar gyökerekkel: édesanyja a most Szlovákiához tartozó Homonnán született, illetve az édesapja is magyar volt.

(Berto49)

A 3. legnagyobb bevételt hozó film az USA-ban, 1958-ban.

A film az azonos című színházi drámán alapul, mely Tennessee Williams nevéhez fűződik. A darabot egyébként az 1955-ös évben Pulitzer-díjjal jutalmazták, míg egy évvel később 4 Tony-díjra jelölték.