Pont az a dal

The High Note

A film összbevétele 2 213 769 dollár volt (imdb.com), míg a magyarországi piacon 528 942 879 forintot termelt. A hazai mozik összesen 349 410 mozijegyet értékesítettek a produkcióra.

Dakota Johnson együtt állt a kamerák elé édesanyjával, az Oscar-jelölt, Golden Globe-díjas Melanie Griffith-szel. A filmen Melanie alakítja Tess anyját. Szerző: hp

A főszerepet alakító Tracee Ellis Ross az legendás énekesnő, Diana Ross lánya. Szerző: hp

A Pont az a dal Dakota Johnson és Ice Cube második közös filmje. Az első a 21 Jump Street - A kopasz osztag volt. Szerző: hp

Flora Greeson szkriptje 2018-ban szerepelt a legjobb forgatókönyvek 2018-as feketelistáján. Szerző: hp

A Pont az a dal forgatása 2019. májusában kezdődött meg Los Angelesben. Szerző: hp

A film eredeti címe 'Covers' lett volna, de az alkotók 2020. februárjában bejelentették, hogy 'The High Note' (A magas hang) címen mutatják be a produkciót. Szerző: hp

A film "Love Myself" című betétdalát a produkció főszereplője, Tracee Ellis Ross énekli. Szerző: hp

A filmet eredetileg 2020. május 8-án mutatták volna be, azonban a koronavírus-járvány miatt végül május 29-én mutatták be néhány autósmoziban, de ugyanezen a napon debütál a VOD-szolgáltatók kínálatában is. Szerző: hp

A film VOD-premierjének hétvégéjén a Pont az a dal volt a második legtöbbet kölcsönzött film a FandangoNow-on, és a harmadik az iTunes Store-ban. Szerző: hp

A filmet alapvetően pozitívan fogadták a kritikusok. A Pont az a dal jelenleg 143 szemlézett cikket követően 71 százalékon áll a RottenTomatoes kritikaaggregátor portálon (2020. június). Szerző: hp