Pont az a dal

Pont az a dal

The High Note

Grace Davis (Tracee Ellis Ross) az énekes szupersztárok mesébe illő, fényűző életét éli, bárhova menjen, mindenhol rajongók és fotósok hada várja, az őt övező, évtizedek óta tartó rajongás azonban önhitt dívává tette. Csakhogy Grace már a negyvenes éveiben jár, kezdi azt érezni, hogy… Több

Ország: Amerikai Egyesült Államok, Egyesült Királyság
Premier (HU): 2020.07.30. | Telekom TVGO (2020.11.30.) | HBO Max (2023.11.17.)
Forgalmazó: UIP-Duna Film

2023.12.03 Fikatours_blogger

Mentségére szóljon a történetnek, hogy tartogat a végére egy fordulatot, de alapvetően untam a sztorit. Az pedig egyenesen lesújtó, hogy Diana Ross lánya felett is így eljárt már az idő.

2020.08.20 Szilonka

Dakota Johnsonnak nincs túl sok arca, mindig ugyanaz a karakter ugyanaz a félszeg mosoly. A film sem egy nagy eresztés, de legalább a dalok jók.

2020.09.06 TomÁcs

Igazi nyári romkom. Nem egy túlerőltetett valami, szuper dalokkal, és színészekkel.

2020.09.12 Timcsi

Az előzetes alapján egy szuper érzelmes romantikus filmre számítottam, ami nem csak a pozitív dolgokról szól, hanem megmutatja az élet keserű oldalát is. Szerencsére nem csalódtam, tartalmas film volt néhány pazar dallal.

2020.07.11 vertigo

Kicsit meglepődtem, hogy Dakota Johnsony is a színészgárda között találtam, nagyon jól állt neki ez a szerep, szerintem több ilyet kellene vállalnia. Amolyan keserédes az egész, de szerintem közel sem annyira, hogy esetleg borús hangulatba hozza az embert.

A film összbevétele 2 213 769 dollár volt (imdb.com), míg a magyarországi piacon 528 942 879 forintot termelt. A hazai mozik összesen 349 410 mozijegyet értékesítettek a produkcióra.

Dakota Johnson együtt állt a kamerák elé édesanyjával, az Oscar-jelölt, Golden Globe-díjas Melanie Griffith-szel. A filmen Melanie alakítja Tess anyját. Szerző: hp

A főszerepet alakító Tracee Ellis Ross az legendás énekesnő, Diana Ross lánya. Szerző: hp

A Pont az a dal Dakota Johnson és Ice Cube második közös filmje. Az első a 21 Jump Street - A kopasz osztag volt. Szerző: hp

Flora Greeson szkriptje 2018-ban szerepelt a legjobb forgatókönyvek 2018-as feketelistáján. Szerző: hp

Értékelés: 6.5/10
(2020. 08. 13.)
A mix végeredménye? Egy kellemes, de nem fülbemászó dallam. Több

(2020. 08. 13.)
Csillámporos hangjegyek
Ez a film lehetett volna egy ütős darabja a nyári filmkínálatnak, de láthatólag nem tettek meg mindent annak érdekében, hogy ezt rossz szájíz nélkül el is lehessen mondani róla. Több
Bandish Bandits
2020