Játssz egy Hyundai okostévéért! Login

Pont az a dal (2020)

The High Note

Kazydo   2020. 10. 28.

A címe szerintem nem passzol a film mondandójához, sokszor mellé lőnek a magyarok ebben. Több helyen olvastam kritikában, hogy mese habbal ez a film, de kérdem én, miért kellene minden filmnek véresen komoly témákat feszegetni ebben a feszített tempó... több»

Szilonka   2020. 08. 20.

Dakota Johnsonnak nincs túl sok arca, mindig ugyanaz a karakter ugyanaz a félszeg mosoly. A film sem egy nagy eresztés, de legalább a dalok jók.

TomÁcs   2020. 09. 06.

Igazi nyári romkom. Nem egy túlerőltetett valami, szuper dalokkal, és színészekkel.

Timcsi   2020. 09. 12.

Az előzetes alapján egy szuper érzelmes romantikus filmre számítottam, ami nem csak a pozitív dolgokról szól, hanem megmutatja az élet keserű oldalát is. Szerencsére nem csalódtam, tartalmas film volt néhány pazar dallal.

vertigo   2020. 07. 11.

Kicsit meglepődtem, hogy Dakota Johnsony is a színészgárda között találtam, nagyon jól állt neki ez a szerep, szerintem több ilyet kellene vállalnia. Amolyan keserédes az egész, de szerintem közel sem annyira, hogy esetleg borús hangulatba hozza az embert.

Tyoci   2020. 10. 19.

Egy könnyed filmre vágytam az estére, és ezt kaptam. Teljesen elégedett voltam vele. Akinek a szívéhez közel áll a zene, annak talán egy remek megerősítés lehet ez a film, hogy kitartson álmai mellett. Bár nem volt annyira realisztikus, sok féle reak... több»

2020. 07. 28.

Az, hogy milyen problémái vannak a főszereplőnek, szerintem borzasztó kevés egy filmhez. Unalmas és száraz volt, szerintem a délutáni telenovellák színvonalát sem éri el.

A film összbevétele 2 213 769 dollár volt (imdb.com), míg a magyarországi piacon 528 942 879 forintot termelt. A hazai mozik összesen 349 410 mozijegyet értékesítettek a produkcióra.

Dakota Johnson együtt állt a kamerák elé édesanyjával, az Oscar-jelölt, Golden Globe-díjas Melanie Griffith-szel. A filmen Melanie alakítja Tess anyját.

A főszerepet alakító Tracee Ellis Ross az legendás énekesnő, Diana Ross lánya.

A Pont az a dal Dakota Johnson és Ice Cube második közös filmje. Az első a 21 Jump Street - A kopasz osztag volt.

Flora Greeson szkriptje 2018-ban szerepelt a legjobb forgatókönyvek 2018-as feketelistáján.

A Pont az a dal forgatása 2019. májusában kezdődött meg Los Angelesben.

A film eredeti címe 'Covers' lett volna, de az alkotók 2020. februárjában bejelentették, hogy 'The High Note' (A magas hang) címen mutatják be a produkciót.

A film "Love Myself" című betétdalát a produkció főszereplője, Tracee Ellis Ross énekli.

A filmet eredetileg 2020. május 8-án mutatták volna be, azonban a koronavírus-járvány miatt végül május 29-én mutatták be néhány autósmoziban, de ugyanezen a napon debütál a VOD-szolgáltatók kínálatában is.

A film VOD-premierjének hétvégéjén a Pont az a dal volt a második legtöbbet kölcsönzött film a FandangoNow-on, és a harmadik az iTunes Store-ban.

A filmet alapvetően pozitívan fogadták a kritikusok. A Pont az a dal jelenleg 143 szemlézett cikket követően 71 százalékon áll a RottenTomatoes kritikaaggregátor portálon (2020. június).

Ez a film lehetett volna egy ütős darabja a nyári filmkínálatnak, de láthatólag nem tettek meg mindent annak érdekében, hogy ezt rossz szájíz nélkül el is lehessen mondani róla. több»

A mix végeredménye? Egy kellemes, de nem fülbemászó dallam. több»