Bitva za Sevastopol (2015)

Bitva za Sevastopol

WaldyxMan   2016. 10. 26.

remek film egy igazán nagy hős(nő)ről. az oroszok nagyon tudják, hogy kell a háborús tematikához nyúlni

Kaslerka   2016. 12. 28.

Nagyszerű orosz háborús film Lyudmila Pavlichenko "főszereplésével". "Tetszett" plecsni.

Gergely   2019. 04. 06.
Egy tragikus élet-igazságtalanság margójára

Azon gondolkodom, hogy a megtört lélek önkényuralmi megsemmisülése vagy a vérbe fagyott koszos-szerelem volna a leginkább alkalmas, hogy megragadjam valahol a film mondanivalóját. Egyik sem tökéletes. :) A Bitva za Sevastopol/Csata szevasztopolért [Битва за Севастополь (фильм, 2015)] minden szempontból zseniálisan izgalmas. Hátterét tekintve önmagában az észbontó, hogy a forgatása 2012-ben kezdődött, amikor az ukrán–orosz konfliktus éppen hogy kezd elharapózni. Minden fejlemény ellenére 2015-ben (a 2014-es fegyveres konfliktus után nem sokkal) minden gond nélkül megjelenik mind Ukrajnában, mind Oroszországban, meg persze egyéb országokban. Kérdés. Milyen lelkülettel ül be egy orosz fiatal Szentpéterváron egy moziba erre a filmre? Ugyanekkor milyen lelki állapotban veszi meg a jegyet egy ukrán Lvivben (ami azért távol van a valós cselekményektől, de azért mégis) erre a filmre? Még ezer kérdésem van... Ezt a ködös történelmi intermezzót félretéve véleményem szerint a film zeneileg, színészteljesítményre és megjelenítésre is elképesztő. Nem tudok napirendre térni a felett, hogy orosz kezek is munkálkodtak egy ilyen történet vászonra vitelén. Abszurd! Az "Unsere Mütter, unsere Väter" jutott eszembe a film nézése közben. Mindenképpen ajánlom. Orosz nyelven katartikus élmény! Tökmag, vörösbor ajánlott... Hétfőn reggel nem fogja azt az élményt nyújtani, de egy nehéz keddi munkanap után jóleshet ;)