Csipkerózsika (1959)

Sleeping Beauty

Xenomorf   2019. 10. 06.

Nem rossz Disney mese ez, mondjuk látszik, hogy a saját korának gyermeke, ahogy a Hófehérke is, és hát a férfi-női szerepek ugye, meg hogy a lány csak arra vágyik, hogy jöjjön a herceg. De hát na, 1959, mégis mit várjunk. Ezt félretéve meg szép és mesebeli és csodálatos, és Disney, szóval úgy jó, ahogy van.

indingo   2019. 05. 14.

A történet a szokásos. Jön a királyfi és megmenti a 100(!) éve szundikáló, de persze egy percet se öregedő lányt, akinek ennyi durmolás után még a haja és a sminkje is tökéletes.

Ms. Akárki   2019. 08. 02.

Tipikus történetű disney mese. Gonosz megtámadja a jót és ezért a hős hercegnek kell megmentenie a mély álomba zuhant ártatlan királylányt. Egyedül azért nem szeretem annyira ezt a mesét, mert a nőket nagyon gyengének, egysíkúnak ábrázolják. A zenéi gyönyörűek és fülbemászóak.

Edii   2015. 09. 16.

Bájos mese, kedves történettel és szép kidolgozással, nem a legjobb Disney, de mindenképpen nézhető.

Timcsi   2019. 03. 23.

Látványra hozta a szokásos Disney színvonalat. A története kiszámítható, de azért szerethető.

hackerjulcsi   2018. 03. 30.

Már-már örök klasszikusnak mondható ez a mesefilm. Egy jól ismert történet, szépen megrajzolt és hangzatos zenével tarkított köntösben. Nagyon tetszett, még szerintem sokszor meg is fogom nézni :)

TribeBubu   2017. 05. 14.

Bár szerintem kissé buta a karakterek grafikája Disney-hez képest, de egész hangulatos, a hátterek meg gyönyörűek. Viszont nagyon unalmas volt ez a rajzfilm. Tényleg csak akkor kapkodtam fel a fejem, amikor megjelent Demóna, de ő sajnos keveset szere... több»

Olyan kevés pénzt hozott a konyhára, hogy 30 évig nem készítettek hercegnős mesét.

(Laca//Ho/rr/oR// )

Csipkerózsika maga is királyi sarj, ezen kívül feleségül megy egy herceghez, így duplán rendelkezik királyi felmenőkkel.

A 2. legnagyobb bevételt hozó film az USA-ban, 1959-ben.

Mikor Auróra hercegnő megszúrja ujját a rokkával és kiserken a vére , akkor válik nővé.

(tvmérnök)

Az egyetlen hercegnő, akinek szàrmazàsàról nem tudni semit, azt leszàmítva, hogy európai.