Kóborló   2019. 11. 06.
Furcsa keverék

Sokat hallottam már jelen filmünkről, de ezidáig mindig tovasiklottam felette. Egészen mostanáig. Egyáltalán nem volt magasan az a bizonyos léc, de azt kell, hogy írjam, hogy a Dead Heat – magyarul a frappáns Nyugodjak békében címet viselő alkotás – nemcsak, hogy könnyedén, de igazán szórakoztatón képes volt megugrani azt. Pedig hát finoman szólva is egy igazán furcsa keverék filmmel van dolgunk. Az alapkoncepciója az akció, azon belül is a 80-as évekbeli zsarus akciófilmeket idézi meg (méghozzá igencsak jól), ami miatt mondjuk kimondottan sokan szerettük például a Halálos fegyvert (többek közt én is). A zsarupárost alakító Roger (Treat Williams) és Doug (Joe Piscopo) szinte sziporkáznak a ... több»

A felvételeket 37 nap alatt készítették el.

(Kóborló )

A filmbéli Doug Bigelow szerepére meghallgatták az angol stand-up komikust, Bernard Manninget is, de végül Joe Piscopo kapta a szerepet.

(Kóborló )

A forgalmazó stúdió, a New World Pictures felkereste a film bemutatása után a forgatókönyvíró Terry Blacket, hogy készítse el a folytatás forgatókönyvét, de ez végül soha nem készült el.