Egy ropi naplója – A nagy kiruccanás

(Diary of a Wimpy Kid: The Long Haul)

szkodvig  2017. 06. 05.

Ez egy akkora félrenyúlás volt,mint a fene. Alig lehet minősíteni is mert annyira jellemtelen szenny pedig ritkán mondok ilyet filmről. Semmiképpen ne nézzétek meg,időpocsékolás csak.

necum  2017. 06. 03.

Hát ezzel tényleg mellényúltak, pedig a korábbi Ropi-filmeket kimondottan csíptem. A rajongóknak biztosan csalódás lesz, a többieknek pedig egy nagyon is felejthető filmélmény. Inkább közepes alatt...

ollggaalek  2017. 06. 02.

Tipikus, sablonos road-movie, aminek semmi köze a címéhez, de egyszeri alkalomra megtette. Ennyi.

Rajkó  2017. 06. 01.

Az Egy ropi naplója sorozat leggyengébb részével állunk szemben, amit én sajnálok a legjobban, aki könyben és filmben is falta a sztorikat. A szereplőváltás egyáltalán nem jött be, és a film esélyt sem adott rá, hogy megkedveljem őket. Nagy kár érte!

Owen Asztalos
Jason Ian Drucker

Jeff Kinney forgatókönyvíró eredetileg animációs filmnek tervezte a franchise negyedik részét. Végül mégis az élőszereplős változat készült el.

Rowley karaktere sokkal nagyobb szerepet kap a filmben, mint az annak alapjául szolgáló könyvben, melyben mindössze egy visszaemlékezés erejéig tűnik fel.

A film történetét számos Wimpy Kid (Egy ropi naplója) könyv inspirálta. A forgatókönyvírók a könyvsorozat több részének cselekményét gyúrták egybe.