Egy ropi naplója: A nagy kiruccanás

Diary of a Wimpy Kid: The Long Haul
ANdraS

Owen Asztalos
Jason Ian Drucker

Vannak családok, amelyeknek semmi sem sikerül. Vagy hát sikerül, de egészen másképp, mint tervezték. Ami békés, nyugodt családi vakációnak indul, az olyan lesz, mint egy őrült vándorcirkusz legbotrányosabb turnéja…vagy csak a világ négy legpechesebb, legviccesebb emberének néhány különösen… Több

Rendező: David Bowers
Forgatókönyvíró: Jeff Kinney, David Bowers
Premier (HU): 2017.06.01. | Disney+ (2022.06.14.)

2023.04.01 Gamehun638

Egy kalandos családi film. Az alapmű vagy az új vagy a régi Családi vakáció. Csak itt azért egy tv-s, gyerekeknek szánt darabról beszélünk. Néha idegesítő, néha vicces/undorító (a modern kor szülötte), de bőven élvezhető. Lecseréltek minden szereplőt, akik az elöző részben voltak.

2020.10.26 ANdraS

Sajnos nem annyira jó, mint az eredeti három rész az eredeti szereplőgárdával, de mégiscsak a Ropi sztorik valahogy mindig jobbak, mint a "családi vígjáték" legtöbbje.

2021.04.12 Yosihiro

Nagy kiruccanás

Gondoltam, egy Ropi naplójának már csak jó története lehet. Hát, csalódtam is, meg nem is. A történet részben jó, részben pedig gagyi lett. Igazából hullámoztatva van a néző ebben a filmben. Ha pedig a vígjáték oldalát nézem, na azon viszont jól szórakoztam. Ebben a kategóriában megadtam volna a négy csillagot, de szakmaiságom miatt, azt hiszem, a három csillagnál többet nem érdemel a film. Összességben a forgatókönyv közepes, a rendezés néhol remek, de sajnos vannak jelenetek, amit teljesen leegyszerűsítettek. A szereplők ugyan emelnek a filmen, de mégsem tudják azt a varázst átadni, ami miatt azt mondanánk, hogy ez egy klasszikus film. Így ők is csak egy közepes színvonalat hoztak. A hangi, képi effektek szerintem rendben voltak, főleg a Spice Girls. :) Így, mint már írtam, három csillagot kap ez az alkotás. Azt hiszem, családi kikapcsolódásnak remek, de többet nem is ad a film, a poénok, amikre szinte a film épül, remekek lettek. A film érzelmeket igazából nem tud adni, csupán utal a család egységére és arra, hogy mennyire fontos, hogy a családok több időt töltsenek együtt. Üdv, Yosi

2019.08.10 indingo

Szerintem ez egy helyes és humoros történet. bár a lófejű bátyót nehéz megszokni. A kis srác is hiteles benne.

2018.11.04 HercegPeter

Nem ismerem a sorozatot, így ezt a filmet se összehasonlítani vele. Lehet, hogy rosszul teszem, de ezek után nem is fogom megnézni. Bár voltak a filmnek értékelhető jelenetei, mégis azt kell hogy mondjam, hogy összességében egy gyenge alkotásról van ... Több

A film összbevétele 20 638 993 dollár volt (imdb.com), míg a magyarországi piacon 76 188 952 forintot termelt. A hazai mozik összesen 61 324 mozijegyet értékesítettek a produkcióra.

Jeff Kinney forgatókönyvíró eredetileg animációs filmnek tervezte a franchise negyedik részét. Végül mégis az élőszereplős változat készült el. Szerző: hp

Rowley karaktere sokkal nagyobb szerepet kap a filmben, mint az annak alapjául szolgáló könyvben, melyben mindössze egy visszaemlékezés erejéig tűnik fel. Szerző: hp

A film történetét számos Wimpy Kid (Egy ropi naplója) könyv inspirálta. A forgatókönyvírók a könyvsorozat több részének cselekményét gyúrták egybe. Szerző: hp

Bár hivatalosan nem rebootról van szó, a franchise előző három filmjének főszereplői nem térnek vissza a negyedik epizódban. Az alkotók teljesen új szereplőgárdát szerződtettek a filmhez. Szerző: hp