Dil Chahta Hai

A Dil Chahta Hai című romantikus vígjáték egy csapat nagyvárosi fiatalról szól, akik nagyon jó barátságban állnak egymással. Minden rendben van köztük addig, amíg szerelmesek nem lesznek, s ez úgy tűnik mindent megváltoztat...

(erare)

Rendező: Farhan Akhtar
Ország: India
Premier: 2001.07.24.

2017.12.09 Deku

Hogy én milyen szinten untam magam ennél a filmnél azt elmondani nem is lehet. Ennél rosszabbat és unalmasabb filmet nem sokat néztem mostanában. Nem kedveltem. Ilyen filmet nem szívesen néznék meg legközelebb.

2016.09.10 e-batta

...minden percét megéri megnézni

A bemutatás évében tarolt a film a mozipénztáraknál, pedig rettentően kétesélyes dolognak látszott. Adott egy zöldfülű rendező (aki mindössze annyit tudott felmutatni, hogy apja Bollywood egyik nagy öregje, mint forgatókönyv és szövegíró), valamint a... Teljes kritika

A film összbevétele 300 000 dollár volt (imdb.com).

Mielőtt a filmet bemutatták volna az a pletyka járta, hogy a történet alapja az AIDS, és három jóbarát utolsó boldog napjait meséli el.Szerző: e-batta

A film sikere után Saif Ali Khan és Akshaye Khanna leszálló ágban lévő karrierje új lendületet vett, sorra kapták ismét a szerepajánlatokat.Szerző: e-batta

A Dil Chahta Hai egy hónappal később jelent meg, mint a Lagaan, amely szintén Aamir Khan nagy sikere volt, és még telt házzal játszották, amikor bemutatták az új filmjét.Szerző: e-batta

Saif Ali Khan kezdetben visszautasította a filmszerepet, de Dimple Kapadia rábeszélte, hogy vállalja el.Szerző: e-batta