Házassági történet

qwer
Laura Dern
Azhy Robertson
Adam Driver

Lebilincselő és megrázó történet egy házasság felbomlásáról és a család összetartó erejéről.

(csd)

Ország: Amerikai Egyesült Államok, Egyesült Királyság
Premier (HU): 2019.11.29.

2022.01.06 Fikatours_blogger

Szeretlek, de nem vagyok rest hátba döfni

A film remek párbeszédeken keresztül mutatja be, hogy kerülhet bele két, amúgy jó szándékú ember lehetetlen élethelyzetekbe egy válás kapcsán. Bár a történet végig lekötött (és még a feleségem sem aludt bele, ami nagy szó), feleslegesen hosszúra nyújtották, így nincs meg az egészséges íve. A lassú felépítés után végre kicsúcsosodik a dráma, majd egyszer csak nyissz, ugrottunk egy évet, és gyorsan véget is ér a mozi.

2020.02.08 Adepto

a nap véleménye

Válási történet

SPOILERES KRITIKA Nem igazán jöttem rá, vajon miért ezt a címet kapta a film, mert ez szerintem nem a 2 főszereplő házasságáról, hanem a válásukról szólt. Persze voltak benne kisebb "epizódok", amik mást mutattak be, de ez nekem kevés volt. A felüt... Teljes kritika

2021.01.26 qwer

Noah Baumbach nem spórolt a játékidővel, ami néha valóban végtelenül hosszúnak tűnt, mégis minden apró jelenet és párbeszéd a helyén volt a válás folyamatának bemutatásában. Eseménytelen film, ami a legbelül rejlő, ki nem mondott érzelmek és jól elás... Több

2020.08.20 indingo

Tetszett benne, hogy életszú és sallangmentes, nem rugaszkodott el a földtől, de igazából semmi különös nem volt a film. Kicsit hosszú is.

2020.01.20 ArpiHajdu és Réci

a nap véleménye

Jelenetek egy válásból

Ha viccesen akarnánk fogalmazni, azt mondanánk, hogy a Házassági történet az a film, melyben Fekete Özvegy és Kylo Ren válását követhetjük végig, ha pedig komolyra akarnánk fordítani a szót, úgy fejeznénk ki magunkat, hogy Noah Baumbach elkészítette ... Teljes kritika

A film összbevétele 323 382 dollár volt (imdb.com).

A Marriage Story Adam Driver és Noah Baumbach rendező negyedik közös filmje. Szerző: hp

A Laura Dern által alakított karaktert az a Los Angeles-i ügyvédnő inspirálta, aki közbenjárt Scarlett Johansson és Laura Dern válásában is. Szerző: hp

Adam Driver, Scarlett Johansson és Laura Dern már azelőtt leszerződött a filmhez, hogy elkészült volna a film forgatókönyvének végleges változata. Szerző: hp

A film rendezője, Noah Baumbach egy interjúban elmondta, hogy sok személyes élménye fűződik a filmhez, mivel rengeteg barátja és ismerőse esett át váláson. Hogy minél hitelesebb képet alkothasson a filmjében, hosszú beszélgetéseket folytatott elvált barátaival, válásokra specializálódott ügyvédekkel, bírókkal és családsegítőkkel. Szerző: hp

(2019. 12. 03.)
Bergmanon innen, woody allenen túl
Miközben a Házassági történet fantasztikus érzékenységgel és emberismerettel mesél egy párkapcsolatról, szinte teljesen megfeledkezik arról, hogy ez nem egy két-, hanem egy háromszereplős sztori, és Henryt szinte csak kellékként használja. Több

(2019. 12. 03.)
A válásban maga a válás a legrosszabb
A Házassági történet még kiválóbb is lehetne, ha a fináléja nem lenne ennyire széthúzva. Az utolsó fél óra egyik jelenetsora például bár kétségkívül az egész mű legviccesebb szakasza, jóformán semmit nem tesz hozzá az összképhez. Több

(2019. 12. 02.)
A sírástól vagy a nevetéstől könnyezel?
Nicole és Charlie hihetetlenül jó páros, könnyen megszeretjük mindkettőjüket. Az azonosulást pedig elősegíti, hogy a Házassági történet végig kettejüket tartja fókuszban – még ha a válóperes ügyvédeknek nézőként nagyobb játékteret is adnánk –, és a Driver-Johansson duó igazán brillírozhat főleg az egybeállításos jeleneteknél, ahol gyakran percekig ... Több

(2019. 12. 02.)
Baumbach izgalmas oldaláról fogja meg a már sokszor látott témát, és olyan valószerűen és életszagúan rakja elénk, mintha csak egy kényelmetlenül fájdalmas dokumentumfilmet néznénk. Több

(2019. 12. 02.)
Összegezve: ezt a filmet mindenképp látni kell, Scarlett Johansson és Adam Driver alakítása, és Noah Baumbach értő, aprólékos rendezése miatt. Kell ennél több? Több