Házassági történet

Marriage Story

A film összbevétele 323 382 dollár volt (imdb.com).

A Marriage Story Adam Driver és Noah Baumbach rendező negyedik közös filmje. Szerző: hp

A Laura Dern által alakított karaktert az a Los Angeles-i ügyvédnő inspirálta, aki közbenjárt Scarlett Johansson és Laura Dern válásában is. Szerző: hp

Adam Driver, Scarlett Johansson és Laura Dern már azelőtt leszerződött a filmhez, hogy elkészült volna a film forgatókönyvének végleges változata. Szerző: hp

A film rendezője, Noah Baumbach egy interjúban elmondta, hogy sok személyes élménye fűződik a filmhez, mivel rengeteg barátja és ismerőse esett át váláson. Hogy minél hitelesebb képet alkothasson a filmjében, hosszú beszélgetéseket folytatott elvált barátaival, válásokra specializálódott ügyvédekkel, bírókkal és családsegítőkkel. Szerző: hp

A Marriage Story forgatása 2018. január 15-én kezdődött meg és áprilisban ért véget. A stáb két helyszínen, New York Cityben és Los Angelesben vette fel a produkciót. Szerző: hp

A film világpremierje a Velencei Filmfesztiválon volt 2019. augusztus 29-én. Szerző: hp

A film kimagasló kritikai fogadtatásban részesült. A Marriage Story 97 szemlézett cikket követően jelenleg is 98 százalékon áll a RottenToamtoes kritikaaggregátor portálon (2019. október). Szerző: hp

A Scorsese-féle Az Ír és A kép pápa mellett a Marriage Story az első filmek egyike, melyet a Netflix a magyar mozikban is bemutatott. Szerző: hp