Etienne Comar
Cécile De France

A történet Párizsban játszódik a II-dik világháború éveiben. Django Reinhardt ekkor a legkedveltebb gitárművész, őt tartják a swing királyának. Zenéjével mindenkit elvarázsol, koncertjeire tömegek járnak el, és nem csak a megszállt Párizs lakosai, hanem német katonák és tisztek is.… Több

Forgatókönyvíró: Etienne Comar, Alexis Salatko
Ország: Franciaország
Premier (HU): 2017.11.09.

2019.11.13 leo777

Hiába a zenetörténet egyik legnagyobb gitárosa, ha a rendező nem tudja kézben tartani a produkciót, amely így unalomba fullad. Nem örülök neki, de ez az igazság.

2017.11.12 ZsoltSon

Jómagam is gitáros volnék, és egyben nagy rajongója Django életművének. Bár a rajongásom magával sodort a filmen, de külső szemmel nézve egy nagyon is közepes mozit láttam.

2018.08.21 erahurka

Hát ez mi volt? Django életéből ennél sokkal többet ki lehetett volna hozni. A zene jó volt, de hát az elvárható, ha már egy ilyen nagy nevű gitárosról forgatnak filmet. A többi tömény átlag, vagy sokszor inkább az alatti.

2017.11.14 Wild-W

Őszintén szólva eléggé meglepődtem azon, hogy mennyire nem tudták a filmet összeegyeztetni a felcsendülő dallamokkal, holott Django maga volt a zene, az élete, mindene. Disszonáns hatást gyakorolt rám a film, őszintén szólva valamivel azért többet vártam egy ekkora zseniről szóló filmtől.

2019.11.09 gerda

Csupa közhely lett ez a film, pedig Dajngo élete bőven tartogat tanulságot a mai kor emberének is. Bármennyire is jól esne, nem tudom ajánlani...

A film összbevétele 52 692 dollár volt (imdb.com).

Értékelés: 5.5/10
(2017. 11. 14.)
A zenei betétek pedig – legyenek bármennyire is élvezetesek – nem integrálódnak be a filmbe, olyanok, mintha szünetek lennének egy véget nem érő szappanoperában. Kár, mert ez így inkább elszalasztott lehetőség, mintsem egy erős művészi állásfoglalás, amelyre a világnak ma is nagy szüksége lenne. 55/100 Több