A zongorista

drg0602   2020. 02. 12.

Tökéletes...

Roman Polanski legjobb, legérdekesebb alkotása. Szuper , nagyon jó színészi alakításokkal, nem tudom lehet e ennél jobb filmet készíteni, tökéletes!

Recensens   2018. 09. 14.

Alighanem valaha készített legjobb film A zongorista

Roman Polanski 2002 -es háborús holokauszt-drámája az egyik legjobb valaha készített film. A történet központi alakja Wladyslaw Szpilman, valóban létező személy volt az 1930-as évek Lengyelországban és a háború alatt (magas kort megélve, hisz csak 20... teljes kritika»

Deku   2017. 07. 10.

Engem eléggé megérintett a témája a filmnek. A színészek mind kiválóan teljesítettek. Nagyon szép történet. Ezt a filmet bárkinek tudom ajánlani aki rajongója az életrajzi filmeknek. Biztosan sokak kedvence lehet. Nekem nagyon bejött legalábbis.

HercegPeter   2019. 07. 14.

A film legnagyobb erőssége a drámaisága. Nem a párbeszédek, nem a képek, csak a hangulata. Rengeteg alkotás szól erről az időszakról és ezek közül is sok a zsidók sorsáról. A varsói történtekről nem olyan régen láttam a Menedék című filmet Jessica Ch... több»

dailyfilmsan   2018. 01. 18.

Annyi holokauszt témájú film van már, hogy meg sem lehet különböztetni őket. Sorstalanság, Saul fia, Az élet szép, A csíkos pizsamás fiú a könyvtolvaj és még sokan mások. A zongorista is egy tipikus holokauszt film. hullanak a zsidók és csak elborzad... több»

Berto49   2018. 05. 02.

Kilenc év elmúltával újra megnéztem ezt a remekművet. Még jobban tetszett, mint az első alkalommal. A témával kapcsolatban sok film született, de ez kimagaslik közülük. Az elkészítéshez kellett a rendező személyes érintettsége is, mert a szenvedést c... több»

MP170506   2018. 12. 10.

Kiváló film. Nem igazán lehet mit írni erre a filmre, mert ez egy megindító, drámai alkotás. Nem tudom úgy meg nézni, hogy ne érzékenyüljek el rajta. Persze rengeteg hasonló témájú film született már, de valamiért ez a nagy kedvencem.

Thomas Kretschmann
Adrien Brody

A film 3 Oscar-díjat nyert; Adrien Brody, legjobb férfi főszereplő, Roman Polanski, legjobb rendező, Ronald Harwood, legjobb adaptált forgatókönyv.

(Berto49)

A forgatókönyv alapjául szolgáló írás először csonkítva 1945-ben, „Śmierć Miasta” ("A város halála") címmel jelent meg. Űj, teljes kiadására csak 1998-ban került sor, „A zongorista” címen. Magyarul 2002-ben jelentette meg az Európa Kiadó.

(Berto49)

A film megtalálható a Steven Jay Schreider által összeállított "101 War Movies You Must See Before You Die" (Magyarul annyit tesz: 101 Háborús film, amit látnod kell, mielőtt meghalsz) című könyvben. (2009)

Adrien Brody még barátnőjével is szakított, hogy minél jobban átérezhesse milyen az ha valaki mindent elveszít.

Roman Polanski azt nyilatkozta, hogy A zongorista a valah készült legszemélyesebb filmje.

A jegypénztàrak adatai szerint több mint 120 millió dollàros bevételt generàlt a film.

A fim vilàgpremierje az 55. Cannes-i Fesztiválon volt 2002-ben.

A film szerepel Steven Jay àltal szerkesztett, 1001 film, amit látnod kell, mielőtt meghalsz című filmkritika gyűjteményben.

A zongorista c. film Władysław Szpilman àltal írt önéletrajzi regényen alapszik.

A film 35 millió USD költségvetésből jött létre.