Elemi részecskék

Elemi részecskék

Elementarteilchen
Videók

Bruno és Michael, a két féltestvér teljesen különböző. Míg Michaelt inkább a munkája érdekli, addig Bruno szívesebben foglalkozik a testi örömökkel. Egy nap azonban Bruno találkozik Christiane-vel, Micheal pedig összefut gyerekkori… Több

Forgatókönyvíró: Oskar Roehler
Ország: Németország
Premier (HU): 2007.04.12.

2019.04.10 Berto49

Rossz életünk van

Michel Houellebecq műveiről sok dicsérő kritikát olvastam már, de még egyetlen könyvét sem ismerem. Arra gondoltam, egy filmes adaptációja alapján döntöm el, hogy érdemes-e közelebbről megismerkedni a magasztalt író műveivel. A látott film alapján – szerintem – nem érdemes. Pedig ez az átdolgozás állítólag még sokat lágyított is az eredeti művön. Két féltestvér életén keresztül egy végtelenül pesszimista látleletet kaptam a modern világról. A boldogság keresésének két útját mutatja be, de egyik sem vezet el a kívánt eredményhez. Mindenki a saját gondjaival küzd és jó esetben tanulhat is mások hibáiból, de ebből a filmből nem lehet jó tapasztalatokat nyerni. A színészek remek játékát a történet abszurditása mellett viszont értékeltem.

Bruno szerepében 2006-ban, a Berlini Filnfesztiválon Moritz Bleibtreu legjobb férfi színészként elnyerte az Ezüst Medve-díjat.Szerző: Berto49

Német feldolgozása a francia Michel Houellebecq (született Michel Thomas, 1956) "Les Particules élémentaires" (1998) című regényének.Szerző: Berto49