Fanny és Alexander (1982)

Fanny och Alexander

Fanny és Alexander

Hakker   2018. 03. 18.

Ez a film egy remekmű. Minden benne volt, mind formailag, mind tartalmilag, ami kell egy igazi filmhez. Mondjuk, Bergman-tól kevés rossz filmet láttam, esetleg a 40-es és az 50-es évek között voltak gyengébb filmjei.

batukán   2015. 12. 31.

Ez egy igazi művészfilm telis-tele érzelemmel. Bár vannak komor jelenetei, néhol már horrorisztikusak, de mégis életerőt közvetít. Mindenkinek ajánlom.

online91   2016. 07. 06.

Az egyik legerősebb, leggyönyörűbb, legfélelmetesebb és legtökéletesebb film, amit valaha láttam. Picit túlzás ez? Igen, de mégis azt kell mondjam, ez egy egyértelműen tökéletes munka, ahogy megírták, megtervezték és megrendezték.

Pernilla Allwin
Allan Edwall
Pernilla Allwin
Ewa Fröling

A filmes társadalom annyira dicsérte ezt a filmet, hogy az 1001 film, amit látnod kell mielőtt meghalsz című katalógusba is szerepel.

(Norbi )

Ingmar Bergman leghosszabb filmje, 312 perces.

(Bogi87 )

Megnyerte az Oscar-díjat 1984-ben, a Legjobb idegen nyelvű film kategóriában, legyőzve így a magyar Jób lázadása alkotást.

(Bogi87 )