Fatmagül (2010)

Fatmagül'ün Suçu Ne?

csenge   2016. 01. 05.

Rémesen olcsó sorozat, az első pár epizód még érdekes volt, de a többit nagyon untam. Pontosan ugyanolyan, mint a többi sorozat. Átlagos.

TPetty   2015. 12. 08.

Durva az alapsztori, de szerintem jól leforgatott sorozat nem olyan átlagos, mint a többi török szappanopera. Jók a színészek is és minden epizód érdekes. Nekem tetszik.

Törökország társadalma olyannyia konzervatív, hogy a nők elleni erőszak témája miatt a parlamentben is foglalkoztak a sorozattal és betiltásának gondolata is felmerült.

(qwer)

Vedat Türkali regénye alapján már 1986-ban megfilmesítették Fatmagül történetét, akkoriban azonban még túlságosan merésznek bizonyult a filmben boncolgatott téma.

(qwer)

A Fatmagül az első olyan török televíziós produkció, melyben megerőszakolják a főszereplőt. Beren Saatot pszichológusok készítették fel a szerep eljátszására.