Waczak Szálló

Waczak Szálló

Fawlty Towers

Basil Fawlty egy mániákus, alkalmatlan hotel menedzser, aki ráadásul intoleráns, durva és paranoiás is. Felesége, Sybil, akivel együtt vezeti a Waczak szállót, egyáltalán nem könnyíti meg a helyzetét. Akárcsak spanyol alkalmazottuk, az ostoba Manuel, aki épp annyira… Több

Forgatókönyvíró: Connie Booth, John Cleese
Ország: Egyesült Királyság
Premier: 1975.09.19.

1. évad (1975) - 6 epizód
2. évad (1979) - 6 epizód

2019.11.04 Xenomorf

Azt hiszem azért hagyták abba néhány rész után, mert nem akarták, hogy nagyon elmenjen a levesbe az egész. Különben minden része egyedi és zseniális.

2017.02.02 Sem Rorrey

Az angol humor megdicsőülése a sorozat. Zseniális, egyedi karakterek, a legjobb színészekkel, kifogyhatatlan humorral. Az alapszituáció mindig a kevéssé vendégbarát szállodatulajdonos, Basil Waczak harca feleségével, az ügyetlenkedő személyzettel és ... Több

2018.12.11 mamiéstöti2

Ezt a sorozatot, csak az angol humor kedvelőinek ajánlom, ugyanis másoknak biztosan nem lesz szórakoztató.

2014.10.18 julisX

Imááádtam! Igaz, hogy voltak az angol humornak jobb sorozatai is ennél, de az alakokat a szívembe zártam.

John Cleese (Basil Fawlty) és Connie Booth (Polly Sherman) valójában férj és feleség voltak amikor kitalálták és megírták az első évad forgatókönyveit. A második évad forgatásának kezdetére azonban széthullott a házasságuk, így elváltak. Szerző: ladyg

Sybil szerepét kezdetben Bridget Turnernek ajánlották fel, de ő visszautasította mondván nem érzi, hogy neki való.Szerző: ladyg

Az utolsó rész felvételét el kellett napolni a BBC sztrájkja miatt, így nem került adásba 1979 októberéig, 6 hónappal a sorozat többi része után. Szerző: ladyg

Basil Fawly karakterét Donald Sinclarról mintázták, aki Torquay-ban üzemeltetett egy hotelt. Szerző: ladyg

Minden egyes forgatókönyvet 6 hétig írtak, 5 napig próbáltak és 1 éjaszaka alatt felvettek egy stúdióban élő közönség előtt. Szerző: ladyg