A szürke ötven árnyalata

Fifty Shades of Grey

Elizabeth Olsen, az Olsen ikrek húga is sokáig esélyes volt a szerepre.Szerző: mamiéstöti2

Felicity Jones azért nem kapta meg Ana szerepét, mert 30 évesen túlkoros volt, hogy 21 éves karaktert játsszon. Szerző: mamiéstöti2

Garett Hedlund nagyon közel járt Christian szerepének megkapásához, de végül kiesett, mert nem tudott a szereppel eléggé azonosulni. Szerző: mamiéstöti2

Shailene Woodley-t választotta ki E.L. James, a színésznőnek tetszett is volna a szerep, de épp a forgatás időpontjában volt a Beavatott sorozat népszerűsítési turnéja, azért nem tudta vállalni.Szerző: mamiéstöti2

Ryan Goslingnak is felajánlották a férfi főszerepet, de nem tetszett neki se a karakter, se a történet túlságosan.Szerző: mamiéstöti2

A film premierjét az alkotók a Valentin napi hétvégére időzítették. Szerző: erare

A film előzetesének 2014-es premierje után, az év legnézettebb videói között végzett – 100 millió nézőt szerzett egy hét alatt.Szerző: erare

Matt Bomer volt az egyik legesélyesebb a főszerepre, ám mégsem őt választották. Rajongói internetes petícióval tiltakoztak ez ellen. Szerző: erare

Jamie Dornan megtanult helyesen járni a film kedvéért – eddig ugyanis először a lábfejét tette le a földre, s ezt követően a sarkára helyezte át a testsúlyt, nem pedig fordítva. Szerző: erare

Dakota Johnson egyenesen megtiltotta a szüleinek, hogy megnézzék a filmet.Szerző: erare

Anastasia Steele szerepéért versenyben volt többek között Emma Watson, , Shailene Woodley, Elizabeth Olsen, Imogen Poots, Alicia Vikander és Felicity Jones is.Szerző: erare

Anastasia Steele szerepének meghallgatásakor Ingmar Bergman filmjéből, a Personaból (1966) kellett előadni egy jelenetet. Szerző: erare

Sok vita folyt arról, hogy mennyire legyen erotikus a film; olyan teória is született, hogy két verzióban mutatják be: készítenek egy pikánsabb változatot a felnőtt, majd egy ’soft’ verziót a fiatalabb közönség számára.Szerző: erare

Angelina Jolie visszautasította a rendezési jogot, pedig felkérték rá. Szerző: erare