Tűz
Légy a nap kommentelője, és NYERJ mozijegyet minden nap! Tudj meg többet itt!

e-batta   2016. 09. 09.

Első darab

Deepa Mehta nagysikerű trilógiájának első darabja a Tűz (aztán Föld, végül Víz), és a középsőt ugyan még nem láttam (nincs hozzá magyar felirat), de ez a mostani rész nagyon tetszett. Egyértelműen női film, a rendezőnő nagyon is tudatosan olyan kérdéseket feszeget, amelyek az indiai társadalomban tabu-témának számítanak. Sita (Nandita Das) friss asszonyként elkerül otthonról, és nagyon hamar rá kell jönnie, cseppet sem jól választottak a szülei. Férje Jatin (Javed Jaffrey) kínai szeretője Julie bűvkörének csapdájában vergődik, képtelen tőle szabadulni, de úgy tűnik nem is akar. A nő meg férjhez menni nem akart, Jatint pedig már nem hagyta élni bátyja Ashok (Kulbhushan Kharbanda), hogy nősülj... több»

rbernadett   2015. 09. 08.

Különleges film, egy kicsit számunkra ismeretlen világban. Nagyon bátor film.

A film összbevétele 402 749 dollár volt (imdb.com).

Nita karakterének a neve eredetileg Sita volt.

A Tűz nyilvános párbeszédet indított az országon belül olyan kérdésekben, mint például homoszexualitás, vagy szólásszabadság.

A bemutatót követően egyes csoportok tiltakozásba kezdtek a film ellen.