Akvárium

Fish Tank

A film összbevétele 373 060 dollár volt (imdb.com).

Ebben a filmben debütált először Sarah Bayes, nagy sikerrel.Szerző: Bafam

A film főszereplője 18 éves volt még csak a forgatás alatt, akinek a neve Katie Jarvis.Szerző: Bafam

Ezt a filmet beválasztották az „1001 film. amit látnod kell. mielőtt meghalsz” listájára, amelyet Steven Schneider világhírű filmesztéta szerkeszt.Szerző: Bafam

A filmben szerepel egy elhíresült mondat „Szeretlek, utoljára megöllek” Ez a mondat hangzik el Arnold Schwarzeneggertől az 1985-ös Kommandó című filmben is.Szerző: Bafam

Magát a filmet időbeli sorrendben forgatták le. Mivel a színészek nem voltak képzettek, így a forgatókönyvet sem kaphatták meg. Mindig csak annyit kellett megtanulniuk, ami az arra a munkanapra vagy hétre volt beütemezve. Így a karakterük fejlődését egyikük sem tudta, sem azt, hogy mi fog történni a filmben. Szerző: Bafam

A fimben Miát alakító Katie Jarvis még soha nem játszott e film előtt. A rendező egy pályaudvaron szúrta ki, mikor a barátjával veszekedett. Ez a való életben lezajlott jelenet megfogta a rendezőt, és meghívta castingra, ahol el is nyerte a neki szánt szerepet.Szerző: Bafam