Folyó szeli ketté (1992)

A River Runs Through It

Brad Pitt

Dorkateo   2022. 08. 12.

Imádom Robert Redford rendezéseit. Anno A milagrói babháború (1988) című filmjével lopta be magát a szívembe. Ez a filmje is telitalálat, megmutatja az élet napos és kevésbé napos oldalát, ahogy mi is választani kényszerülünk, hogy józanul vagy szenvedéllyel tegyük-e a dolgainkat.

indingo   2020. 10. 30.

Gyönyörű tájakon játszódó film, amely igazi érzelmi hullámvasút. Van egy finom humora, de a fő vonal dráma. Pittnek is nagyon jól állt a szerep.

Ghotik   2016. 09. 28.

Szentimentális, romantikus, kissé szomorkás dráma, ami a kategóriában mindenképpen hozza azt amit elvártam. Szép film, különleges hangulatú, nekem tetszett.

Dracule   2015. 08. 21.

Kalandos, igazán izgalmas, ugyanakkor vicces, szórakoztató film, nem csalódtam benne. Talán csak egy-két apróság volt az, ami nem tetszett. Egyébként mindenki rendben van benne, a látvány is nagyon jó.

A Columbia Pictures stúdió 120. forgalmazott filmje.

River Phoenixet meghallgatták Paul Maclean szerepére.

Robert Redford évekig "udvarolt" Norman Macleannek, a könyv szerzőjének a megfilmesítési jogokért.

Brad Pitt kétszer is felvételizett Paul Maclean szerepére. Az első alkalom után úgy érezte, hogy annyira rosszul sikerült az előadása, hogy ragaszkodott hozzá, hogy szalagon elküldje, amint egy másik jelenetet ad elő a filmből. Végül ez győzte meg a rendezőt, hogy Pitt a legjobb választás a szerepre.

Habár Edie McClurg játssza Stephen Shellen édesanyját a filmben, a színésznő mindössze 6 évvel idősebb a színésznél.