The Adventures of Ford Fairlane
Ed O'Neill
Priscilla Presley
Lauren Holly
Ed O'Neill

Ford Farlaine annyira menő, hogy kizárólag híres együttesek, pop- és rocksztárok megbízásait vállalja, lévén ugyancsak bennfentes a zenei szakmában. Ford nem egyszerűen magándetektív: ő a rock'n'roll detektív, aki épp egy heavy metal énekes, műfajához méltó, látványos halálának körülményeit vizsgálja. Közben meggyűlik a baja egy elmebeteg gyilkossal, egy üresfejű libával, néhány majom popsztárral, az epekedő titkárnőjével, valamint a rendőrség egyik oszlopos tagjával, aki azt képzeli, hogy popsztár is lehetne.

Rendező: Renny Harlin
Zene: Yello
Premier (HU): 1990.11.29.

2024.02.19 Schumy1

Ez elképesztő, zseniális, imádom, s a magyar szinkron perfekt!

2019.10.02 ArpiHajdu és Réci

a nap véleménye

Egy Rock and Roll detektív az örökkévalóságnak

„Zuzuval társalogni olyan volt, mint sajtreszelővel rejszolni. Enyhén szórakoztató, de leginkább fájdalmas.” A Ford Fairlane kalandjaihoz – mint oly’ sok hasonszőrű társához – kétféleképpen lehet viszonyulni: vannak, akik imádják, s megszámlálhatatla... Teljes kritika

Kultfilm, amihez nagyban hozzájárult Nagy Feró szinkronhangja. A történetnek semmi értelme, de valahogy mégis összáll minden és amúgy is kit érdekel, mikor a poénbombák ennyire ütnek.

2019.09.30 ZeroHero

Az alpari, buta, primitiv humoron kivul mi a jo ebben a filmben? Nem mintha az jo lenne, de attol valt klasszikussa es persze Nagy Fero szinkronja miatt.. De en nem ertem a rajongast... Szar forgatokonyv, gyenge szineszi jatek, egyszeru, semmitmondo tortenet, elcsepelt jelenetek es bena zene... Ne mar, h van aki ezert rajong..

2023.10.27 Gamehun638

Sokan kultuszfilmnek tartják. Meg hogy Nagy Feró szinkron... Szerintem bődületesen rossz volt. Tipikusan erőltetett hangnem. Mintha nagyot akarnak szólni, de csak egy kis része jönne ki...

A kocsi, amit Ford a filmben vezet, valójában Renny Harlin rendezőé.Szerző: dulkap

Sok tiltakozó levél után, amit a klasszikus-autó rajongóktól kaptak, a film gyártói közzétették, hogy nem egy 57-es Ford Fairlane-t robbantottak fel, hanem csak egy üveggyapot másolatot.Szerző: dulkap

A filmben elhangzó 'Black Plague' dal a Mötley Crüe Rock N'Roll Junkie című száma.Bobby Blacket pedig a Mötley Crüe énekese,Vince Neil játszotta.Szerző: dulkap

Értékelés: 8.7/10
(2018. 04. 21.)
A két véglet filmje: vagy 500-szor nézed meg vagy az első után elátkozod az ötletet, hogy belenéztél
Ahogy a címbe is írtam, a végletek filmje. Akinek bejön a stílusa, az sokszor fogja újranézni, akinek nem az pedig... Nekem a top 3 filmemben van, Nagy Feró magyar hangja zseniális. A megítélése nagyon azon múlik, hogy az ember milyen beállítottságú. Aki nem az otthonülős verzió, hanem szereti a bulikat és a pörgést és nem riad vissza a trágár szav... Több