Ford Fairlane kalandjai (1990)

The Adventures of Ford Fairlane

Ford Fairlane kalandjai

sabnock666   2019. 03. 25.

Kultfilm, amihez nagyban hozzájárult Nagy Feró szinkronhangja. A történetnek semmi értelme, de valahogy mégis összáll minden és amúgy is kit érdekel, mikor a poénbombák ennyire ütnek.

Kis Anna Kinga   2018. 07. 23.

Alap filmnek számított ez kamaszkoromban, és kizárólag Ford miatt vettem/vettünk Zippo öngyújtót! Feró nélkül nem hiszem, hogy akkorát ütött volna mint amekkora sikere volt a '90-es években...

Zenta   2017. 03. 01.

Tipikusan az a film, amit nem lehet elégszer látni ahhoz, hogy megunja az ember. Akkor is megnézzük, akár újból, ha már 100X láttuk. A történet amúgy nem egy nagy szám, de kit érdekel mindez, ha ennyire ütősek a poénok.

Barnabii44   2018. 09. 02.

Magyar szikron zseniális.

putto   2015. 12. 29.

Meglep, hogy még nincs vélemény írva. Lényegében egy kultfilm, de csak azoknak az akik szeretik. Mert Fordot az ember vagy szereti, vagy nem bírja végig nézni. Önmagában nem egy egetverő történet, de mint vígjáték, az arra "fogékonyaknak" hibátlan. Hősünk szinkronját Nagy Feró adja, gyakorlatilag Ő viszi a filmet és a monológok, whaouuuuu! 4 csillag, de csak mert elfogult vagyok, amúgy 3-nál nem adnék többet. Szerintem.

Priscilla Presley
Wayne Newton
Lauren Holly
Ed O'Neill
Priscilla Presley
Lauren Holly
Ed O'Neill

Ahogy a címbe is írtam, a végletek filmje. Akinek bejön a stílusa, az sokszor fogja újranézni, akinek nem az pedig... Nekem a top 3 filmemben van, Nagy Feró magyar hangja zseniális. A megítélése nagyon azon múlik, hogy az ember milyen beállítottságú. Aki nem az otthonülős verzió, hanem szereti a bulikat és a pörgést és nem riad vissza a trágár szavaktól, annak biztos betalál. És egy mai napig használt közhely, ami a filmben hangzott el először: "Eszem, faszom megáll! Auúúú..." több»

A kocsi, amit Ford a filmben vezet, valójában Renny Harlin rendezőé.

Sok tiltakozó levél után, amit a klasszikus-autó rajongóktól kaptak, a film gyártói közzétették, hogy nem egy 57-es Ford Fairlane-t robbantottak fel, hanem csak egy üveggyapot másolatot.

A filmben elhangzó 'Black Plague' dal a Mötley Crüe Rock N'Roll Junkie című száma.Bobby Blacket pedig a Mötley Crüe énekese,Vince Neil játszotta.