Frantz

Vuk   2017. 05. 19.

François Ozon egy olyan rendező, akinek érdemes odafigyelni a munkásságára, bár elég változó a színvonal, amit szállítani tud. Ez a filmje mindenképp a jobbak közé tartozik, ha nem a legjobb, a kiváló alakítások, a remek fényképezés és a finoman adag... több»

Berto49   2017. 04. 17.

Második olyan Ozon-film amelyik tetszett, bár nem annyira, mint a „Házban”. A napokban olvasott remek francia regény (Pierre Lemaitre: Viszontlátásra odafönt) idejében játszódik, mielőtt még a beígért filmes változatot látni lehetne, kellett egy kis... több»

A film összbevétele 34 723 dollár volt (imdb.com), míg a magyarországi piacon 14 600 forintot termelt. A hazai mozik összesen 105 mozijegyet értékesítettek a produkcióra.

A filmre sokan Ernst Lubitsch harmincas években készült némafilmjének a feldolgozásaként tekintenek, amelyet Maurice Rostand francia drámaíró színműve ihletett. Ozon azonban olyan forgatókönyvet írt hozzá, amely alaposan összekuszálja a történéseket.

François Ozon rendező rendkívül elismerő hangon szólt a film egyik főszerepét játszó Paula Beerről. "Mindössze húsz éves volt, de a játéka nagyon érett volt. Egyszerre tudta közvetíteni egy fiatal lány ártatlanságát és egy érett nő erejét."

François Ozon elmondása szerint azért forgatta 16. egész estés filmjét fekete-fehérben, ugyanis a kort, melyben a történet játszódik a korabeli fotókról mi is csak fekete-fehérben ismerjük. Úgy véli, ez az ábrázolásmód hozzájárul a film hitelességéhez.

A filmet 2015-ben a következő helyszíneken forgatták: Quedlinburg , Wernigerode, Görlitz, Eymoutiers (Franciaország).

A film világpremierje 2016. augusztus 23-án volt Franciaországban.

A Frantz részben Ernst Lubitsch 1932-es filmjén alapszik.

A Frantz versenyben volt az Arany Oroszlánért a 73. Velencei Filmfesztiválon. A produkció sikerrel szerepelt, és bár a fődíjat nem nyerte el, Paula Beert Marcello Mastoianni Award-dal tüntették ki.

A francia Oscarként emlegetett César Awardon 11 kategóriában jelölték a filmet. A jelölések közül egyet váltott díjra (legjobb operatőr).

A filmet igen pozitívan fogadták a kritikusok. A RottenTomatoes kritikaösszesítő portálon 63 szemlézett írást követően 83 százalékon áll (2017. április).

Francois Ozon filmjét tehát elsősorban azoknak ajánlanám, akik szeretik az antikvitások mívességét, kevés izgalmat, de korszakokon átívelő állandóságot nyújtó letisztultságukat és a keveset vállaló, de a saját magukkal szemben támasztott elvárásoknak maximálisan megfelelő produkciókat. 7/10 több»

A francia film fenegyereke, François Ozon legújabb filmje teljesen felforgatja a rendező eddigi életművét. 85/100 több»