Frida

Frida

2022.01.24 Fikatours_blogger

Vegyestüzelésű szeszkazán

Megviselte a sors szegény Fridát rendesen. Talán ennek is köszönhetjük remek alkotásait. (Már akinek bejön a szürrealizmus.) A film mindenesetre jól ábrázolja nem mindennapi életét.

2020.11.26 Artemisia

a nap véleménye

Szenvedés és művészet

Frida Kahlo Mexikó egyik legemblematikusabb művésze, festészete egyedi stílust képvisel, művei megmagyarázhatatlan, hipnotikus mentális és érzelmi hatással bírnak. Istenadta tehetség volt, egy bonyolult, zseniális jellem, egy erős és inspiráló nő, az... Teljes kritika

2018.11.01 indingo

Egy különleges művészt mutat be a film. Jó a stílusa, sok mindent megtudhatunk a festőnő életéről. Hayek remek.

2018.07.04 dailyfilmsan

Váltakoznak bennem az érzések de mégis a jobb felé hajlok. Nem ragadott magával a film hangulata. Az életrajzi része oké elég érdekes hogy megnézd, de minden más ami a nézhetőségét szolgálja nekem kicsit fura. A sok zene a fura rajzos átkötések a korszakoknál.

2020.12.05 Ildikó Bacskai

Őrült egy film, őrült egy élettörténet, remélem, kevés túlzással, mert így jó rá visszagondolni. Pompázatos képelemekkel és remek hangulattal kápráztatott el a film, Hayek zseniális, hitelen és elragadó. Érdemes megnézni.

2017.04.07 Gábor Rózsa

Az életrajzisága miatt már magában érdemes megnézni. Egyébként azok között nem a legjobb alkotás. Sexy, meg művészi meg kalandos de kicsit lapos mégis ezekkel együtt.

2015.05.03 Vitya

Az egyik legjobb életrajzi dráma. Nagyon hiteles színészi alakítás. Igazi megrázó, érzelmekre ható, érdeklődést felkeltő dráma, ami valós történetet mutat be, ezáltal még érdekesebbé válik.

2019.04.27 petraszab

Salma Hayek bájos vonásait jól el tudták fedni a maszkmesterek, és helyenként tényleg hasonlított Fridára. A film picit lassú, igazi művészfilm.

2016.11.02 Manfred

Nagyon érdekes cselekményű életrajzi dráma, aminek van egy különleges hangulata. Magával ragadó, érzelmileg megfogó film. A színésznő nagyon jól alakítja a karaktert.

2018.11.15 szanko

Nagyon jó életrajzi film. Frida életéről elég sokat lehet tudni, a film jól mutatja be a azt és azokat a dolgokat amit szeretett. Ugyanakkor mégsem tolakodó, nem szélsőséges sem Frida életét bemutatóan, sem a művésziességet illetően. Nem akarja a néz... Több

2015.05.27 Sissy

Érdekes film. Még gimiben láttam rajz órán. Salma Hayek nagyszerű színésznő és ebben a filmben is nagyszerűen alakít. Tetszik a története is. Szerintem egyszer mindenképp érdemes megnézni.

2019.05.25 Bolhaseb

A film, mint alkotás - jó, de Frida - zseniális. Tetszett a színészek játéka, nagyon jól megragadták a valóságot. Még jó párszor meg fogom nézni!

2020.01.21 TeeRPaaK

valszeg én értékelem túl de valamiért számomra ez a film minden idők egyik legjobbja

2017.12.14 norway

Ami igazán naggyá teszi ezt a filmet, az a szereplők alakítása. Salma Hayek kiemelkedően jól játszik. A mexikói kultúra tőlem távol áll, éppen ezért értékeltem, hogy nem akar igazán behúzni a film, csak bemutatja azt.