Hanover Street

David Halloran, az amerikai vadászpilóta Londonban állomásozik a második világháború idején. A véletlennek köszönhetően egy légiriadó során találkozik a gyönyörű Margaret Sellingerrel, s a két ember egymásba szeret. Margaret ugyan férjes asszony, David mégis úgy gondolja, a férj nem állhat kapcsolatuk útjába. Egy újabb véletlen azonban egészen más megvilágításba helyezi a dolgokat: Hallorant veszélyes megbízással a frontvonalak mögé küldik, és a nehéz küldetésben nem más, mint Margaret férje lesz a társa.

Rendező: Peter Hyams
Író: Peter Hyams
Ország: Egyesült Királyság
Premier: 1979.05.18.
Lesley-Anne Down
Lesley-Anne Down

2022.11.19 Dorkateo

Vacak érzés egy vacak filmben látni Harrison Fordot, aki vacakul játszik. Christopher Plummer miatt választottam a filmet, de sajnos most őt sem tudom méltatni.

2015.12.31 Insomnus

Ez a nagyon régi, 1979-es, Peter Hyams film egyike a leginkább alábecsült és elfeledett filmes alkotásoknak. Pedig van benne minden, ami egy jó filmhez kell. Harrison Ford ekkor még Han Solo korszakát éli, a gyönyörű Lesley-Anne Down szebb mint valah... Több

2021.10.11 De Matt

Szerelem és háború

Szép szerelmi történet, amely meglepő fordulatot vesz egy adott ponton, és végül a becsület győz. A filmet nagyon szépen rakták össze, igazi klasszikusnak számít, bár nincs benne semmi rendkívüli. Azazhogy mégis van: a három főszereplő alakítása.

2016.04.29 irongozu

Alapvetően kellemes kis film egy vasárnap délutánra. Tény, hogy vannak benne elkönnyelműsködött jelenetek is, amilyen például a vége, de ettől még ez egy nagyon is fogyasztható romantikus csemege.