Holy Motors

Imádom Nagy Antalt   2015. 08. 19.

Mi történt itt? Ez mi volt? Miért úgy volt? Ő ki volt? Nehéz vizsga lenne, ha mindezekre válaszolnom kellene a Holy Motors-szal kapcsolatban. Nem kérdés, ez egy művészfilm, de valami olyasfajta, amit egyesek élvezni és szeretni fognak, mások pedig szörnyülködve küszködik majd végig ezt a 115 bizarr percet. Mondjuk ezen nincs mit csodálkozni, a művészfilmek általában ilyenek: nem oly könnyűvérűek, mint a futószalag-mozik.

nagynesze   2015. 08. 29.

A főhős, Denis Lavant páratlan alakítást nyújt ebben az embert próbáló szerepben, ami végül is szerepek összessége. Egy szerepet is nehéz eljátszani megfelelő mélységgel, de ő vagy 10-11 karaktert is elbírt a vállán. Az ezek megformálásához szükséges (saját készítésű) maszkjai is remekül sikerültek. Edith Scob, tökéletes választás volt a sofőr szerepére, aki nagyszerűen került harmóniába a maszkmesterrel.

Phalanx   2016. 04. 13.

Nem is értem, hogyan válogathatták be az Arany Pálma esélyesei közé ezt a filmet. Rémes. Tényleg szörnyen elvont és torz az egész. Nem is néztem végig.

kasztni   2015. 10. 03.

Nincs erre jobb szó, mint a kegyetlenül elszúrt. Mert ez a film úgy elpazarolt lehetőség, ahogy van. A színészek társasága is nagyon szedett-vedett, de az operatőr is egy másik bolygón fogócskázott, mert az tuti, hogy nem itt volt.

Eva Mendes szerepét a rendező Kate Mossnak szánta, ám a szupermodell egy másik munka miatt elutasította a felkérést, melyet végül mégsem vállalt el.

(erare)

A sofőrt alakító Edith Scob színésznő egyik legismertebb filmje a Szemek arc nélkül (1960) című horror. Georges Franju ezen rendezése és a Holy Motors között sok hasonlóság van - ilyen például az Edith által viselt maszk a film egyik jelenetében.

(erare)

A film nyitójelenetét egy E.T.A. Hoffmann darab egyik momentuma ihlette, melyben egy férfi talál a szobájában egy rejtett ajtón, melyen keresztül az operaházba juthat át.