A legfehérebb nap

Hvítur, hvítur dagur

A film összbevétele 568 254 dollár volt (imdb.com).

A film főszereplője, Ingvar Eggert Sigurðssonr az Iceland Review Magazine-nak adott interjújában arról is kérdezték, hogy szerinte mi különbözteti meg az izlandi filmeket más országok filmalkotásaitól: "Úgy gondolom, hogy mi a sagák népe vagyunk. Az irodalmunk egészen addig a korig nyúlik vissza, amikor letelepedtünk itt. A történetmesélés, legyen szó könyvekről vagy bármi egyébről az egy olyan dolog, ami táplál bennünket." Szerző: hp

A legfehérebb nap Hlynur Pálmason második egészestés filmje. A rendező előző, Téli fivérek filmjét, mely több tucat díjat nyert el világszerte, Magyarországon is játszották a mozik. Szerző: hp

A Legfehérebb nap Izland hivatalos nevezettje a 2020-as Oscar-gála legjobb idegennyelvű film kategóriájának. Szerző: hp

A Legfehérebb napot a 2019-es Torontói Nemzetközi Filmfesztivál "Contemporary World Cinema" szekciójában is bemutatták. Szerző: hp

A filmet a Cannes-i Filmfesztivál Kritikusok hete válogatásában is bemutatták, ahol elnyerte a Louis Roederer Foundation Rising Star-díjat. Szerző: hp