Téli fivérek

Téli fivérek

Vinterbrødre

Dánia egy elhagyatott, távoli zugában, zord téli környezetben, a helyi mészkőbánya zárt munkásközösségében éli mindennapjait egy testvérpár, Johan és Emil. Ezen a szürreális ipari tájon napi rutinjukat a megszokott rituálék szerint végzik, amíg a köztük és egy másik család között ki nem robban egy… Több

Rendező: Hlynur Palmason
Forgatókönyvíró: Hlynur Palmason
Ország: Dánia, Izland
Premier (HU): 2018.04.12.

2018.04.10 vertigo

Nekem egy kissé a történet vontatott volt, és bár mondanám, hogy a képi világa mindenért kárpótolt, mégsem tudom. Szép a film, jól néz ki, de szerintem ez nem lehet kibúvó. Egy kicsit csalódtam benne, de azért érdemes egyszer megnézni.

2018.04.08 Roman

Piszkosul erős film lett a Téli fivérek, kiváló rendezés, nagyszerű szereposztás, nem csoda, hogy annyi díjat zsebelt be a fesztiválokon. A súlyos mondanivaló rátelepszik a nézőre, rám nagy hatással volt még órákkal később is. Az európai filmek kedvelőinek kötelező program!

2018.04.06 Tchiva

Engem teljesen letaglózott az atmoszférájával, annyira átütő, hogy még órák múltán is a hatása alatt voltam. Nem mondanám, hogy brutális vagy nyomasztó lenne, de azért készüljetek fel, hogy a film nagyon mélyen a lelketekbe hatol. Nem is kell se kóla se popcorn hozzá. Imádtam és tuti, hogy még párszor meg fogom nézni.

2018.04.07 alexxx

Őszintén szólva kicsit lufinak érzem ezt a filmet. Az biztos, hogy a használt filmnyelvi eszközök hatásosak, a színészek nagyszerű alakítást hoznak, de ha kicsit megpróbálok elrugaszkodni attól az atmoszférától, amit a film minden erejével sugallni a... Több

A film 725 634 forintos bevételt termelt Magyarországon. A hazai mozik összesen 788 mozijegyet értékesítettek a produkcióra.

(2018. 04. 14.)
A Téli fivérek hol rögrealista, hol szürreális bolyongás a fehér sivatagban: a mészkő porával és a hóval beterített, isten háta mögötti vidéken. Balladai történet, balladába illő végkifejlettel, dán módra, némi ká európai bizsergéssel. Több

(2018. 04. 16.)
A szélsőséges minőségekben gazdag, igazán skandináv hangulatú, nonkonformista alkotás szépen halad úgy, hogy közben egyensúly érzetet kelt. Egyedi élmény. Azt hiszem újra nézem. Több