Volt egyszer egy Szíria

Volt egyszer egy Szíria

Insyriated

A Volt egyszer egy Szíria tragikus és érzékletes képet fest napjaink szíriai fegyveres konfliktusáról. A rendező Philippe Van Leeuw Bejrútban forgatta le filmjét, amelynek világpremierje a világ egyik legrangosabb ‘A’ kategóriás filmfesztiválján, az idei Berlinalén volt. A Panoráma… Több

Forgatókönyvíró: Philippe Van Leeuw
Ország: Franciaország, Belgium, Libanon
Premier (HU): 2017.11.23.
Juliette Navis

2018.11.19 zirgon

Izgalmas, de ugyanakkor nagyon nyomasztó is volt számomra. Elég sokat agyaltam rajta, egy szóval, lehet rágódni bőven filmen, nem is egy könnyű darab, de semmiképp sem mondanám elvontnak. Végig ez a kettősség van jelen az egész történetben.

2017.11.21 RókaÚr

A film erőssége, hogy szinte csakis az egyén viszontagságaira fókuszál, kevésbé kerül az előtérbe a politikai háttér, így nagyon emberivé, és egyúttal kegyetlenné válik a film. Engem nagyon megérintett, szerintem ez amolyan kötelező darab.

A film összbevétele 273 873 dollár volt (imdb.com), míg a magyarországi piacon 715 100 forintot termelt. A hazai mozik összesen 1 088 mozijegyet értékesítettek a produkcióra.

(2019. 06. 06.)
Értékelés: 50 a 100 pontból, mert egy filmnek igenis a történet az alapja, ha pedig ott egy ilyen hézag van, az egész élményt, amit egyébként ad, felejthetőnek érezzük Több

(2017. 11. 17.)
A Volt egyszer egy Szíria egy mélyreható dráma, amiben a leghitelesebb szereplő minden kérdést kizáróan Hiam Abbas színésznő és a Halimát játszó Diamand Bou Abboud. Philippe Van Leeuw műve hatásosan mutatja be a szíriai humanitárius krízist. Emellett pedig mindenképpen méltányolnunk kell a filmet, hiszen mi egy kényelmes székben ülve nyerhetünk bet... Több

Értékelés: 7.5/10
(2017. 11. 30.)
Mivel a csapból is Szíria folyik, valahol érthető, hogy a moziban nem feltétlenül az ottani helyzetről szeretnénk filmeket nézni, pedig lehet, hogy így pont egy nagyon izgalmas home invasion thrillerről maradunk le. 75/100 Több