Hontalan fenevadak

Hontalan fenevadak

Beasts of No Nation

Egy dráma egy gyerekkatona, Agu életről, aki egy nyugat-afrikai ország polgárháborújában kénytelen harcolni, miután a harcok során elszakadt a családjától.

(hp)

Forgatókönyvíró: Cary Fukunaga
Zene: Dan Romer
Premier: 2015.09.03.

Abraham Attah
Abraham Attah

2022.05.04 Lóri Ádámcsik

Vegyes

Mintha egy művészfilm keveredne egy moziba szánt akciófilmmel. Nagyon részletesen ábrázolja a fiatal fiú történetét, ami nem is baj, de egy idő után kicsit laposnak éreztem. Mindenesetre sokkoló volt látni, hogy ez még ma is folyik Afrika egyes részein.

2016.03.09 citizenfour99

Egy mindíg aktuális téma, a gyerekek kiaknázása háborús agymosás céljából, soha nem lehet elég filmet legyártani, ha az némileg újítóan hat. Számomra mély drámai hatást nem ért el, de mindenképpen kárpótol a nagyszerú operatőri munka, és az okos történetvezetés.

2015.12.12 Ragemarci

Fukunaga rendezői stílusa, nem egyedi, extrém, de annyira intelligens és profi, hogy mindig várom az új filmjét vagy, hogy intézzen egy újabb zseniális sorozatot.

2016.05.07 Garadi

Nagyon megrázó film, de érdemes megnézni, garantáltan elgondolkodtat mindenkit. Nekem picit túl hosszú volt, sok jelenetet feleslegesnek éreztem benne, ezért nem kap ötöst.

A film összbevétele 90 777 dollár volt (imdb.com).

A Velencei Nemzetközi Filmfesztiválon Abraham Attah (Agu) megkapta a Marcello Mastroianni -díjat. Szerző: citizenfour99

A film 90,777 dollárt termelt, viszont a Netflix-es filmeknél soha nem lehet pontosan tudni a tényleges bevételt.Szerző: citizenfour99

A filmet rendezőCary Fukunaga rendezte a A törvény nevében 1. évadát , a 2-ra a film elkészítése végett mondott nemet.Szerző: citizenfour99

(2015. 10. 25.)
Beasts of No Nation
És úgy gondolom, ez az amivel a produkció felülemelkedik egzotikumán kívül újszerű vonásokat nem hordozó koncepcióján, kissé leeresztő fináléján, erre a bő két órára ugyanis rettentően közelivé varázsolja nézője számára egy ismeretlen afrikai ország viszonyait. Mindezt pedig teszi egyáltalán nem elborzasztó, sajnáltató jelleggel, hanem a mindennapi... Több