Isten hozta, őrnagy úr!

Isten hozta, őrnagy úr!

2024.02.05 Harper

Klasszikus

Tudom, szentségtörés, de azon kevesek közé tartozom, aki olvasta és látta is az Isten hozta, őrnagy úr!-at, de nem szereti. Örkény István remek író, az egyperceseinek egy részét kívülről tudom, de ez a sztori nekem nem szimpatikus. Adott egy idegileg sérült tiszt, aki megtéveszt egy egész családot, amikor eltáv alatt náluk vendégeskedik. Szerencsétlenek mindent eltűrnek neki fiukért, aki alatta szolgál a fronton (holott már nem is él). Latinovits túljátssza a szerepét, pedig a Tizedes meg a többiekben óriási (bár egy picit azt is túltolja).

2017.06.21 ArpiHajdu és Réci

Örkény szellemiségéhez hű. Zseniális!

Az Isten hozta, őrnagy úr! számomra egy olyan film, amelynél minden adva van ahhoz, hogy egy kiváló alkotás legyen. Örkény művéből a forgatókönyvet írta (továbbá a filmet rendezte) Fábri Zoltán, főbb szerepekben pedig a magyar színjátszás két nagyágy... Teljes kritika

2017.07.10 Deku

Nagyon kellemes hangulata van és Latinovits Zoltán szuper módon hozza a karakterét. Nekem tetszett az összkép. Ez olyan amitől nem várok többet mert mindent beleadott ami elvárható tőle. Szerintem azoknak jön be leginkább akik szeretik a magyar írókat..

Fábri mesterien megcsinálta ezt a filmet.A színészek is fantasztikusak benne,de nekem főleg Latinovits,és Sinkovits tetszik benne.Szarkasztikus humor,és drámaiság,ami néha átcsap kis morbiditásba,fantasztikusan váltogatják a műben egymást...Na és a d... Több

2019.09.28 Berto49

Minden részletében tökéletes!

Állítólag miután Örkény István megnézte a színházi előadást, meg a filmet ezt mondta: „Nem is gondoltam, hogy ilyen jó darabot írtam!” Lehet, hogy nem így történt, de remekül illik az író egyéniségéhez, stílusához. Önfeledten nevetünk a tragikomédián, csak amikor vége, akkor döbbenünk rá az igazságtartalmára. „És olyan erőhatalom van-e, mely egy emberrel ember voltát megetethetné?” Egy ilyen helyzettel szembesül a Tót család, amikor az őrület lesz úrrá az értelmen. Mindenben alávetik magukat a beteg elme akaratának, éjt nappallá téve dobozolnak. A színdarab Thália Színházi ősbemutatójának szereposztásából (amelyet volt szerencsém látni!) egyedül az Őrnagy alakítója, Latinovits Zoltán „maradt” meg. Ez a szerep annyira hozzánőtt, hogy mással nem is lehetett volna eljátszatni. A mátraszentannai tűzoltóparancsnok, Tót Lajos egyenruháját Sinkovits Imre öltötte magára, úgy, hogy kiválóan illett rá, bár a Szabályzattal éles ellentétben állt a rendhagyó sisakviselet. Gyula fiúnkért bármit(?) megteszünk! Fábri Zoltán remekművének újranézését a nemrégiben megjelent hangoskönyv meghallgatása után határoztam el. A Mácsai Pál szenzációs előadásában hallható kisregény a XX. századi világirodalom egyik meghatározó darabja.

2024.02.05 Majorkas

Örkény István: Tóték

Egy zseniális magyar szatíra a régmúltból.

2019.05.02 Norbert93

SPOILERES ÍRÁS Könnyed, laza magyar vígjátékként könyveltem el, addig míg az Őrnagy úr fel nem bukkan az idilli kis faluban és olyan lelki nyomást gyakorol a lakosokra, mintha magának a háborúnak egy szeletét vitte volna oda. A falusiak mindent (tény... Több

2018.07.30 Norbi

Finom vígjáték, habkönnyű kis hangulat amit mindig nagyon szeretek. Világos fényes képi világ, jó szereplők, velőig ható szövegek...más nem is kell ahhoz, hogy valami jó legyen.

2023.08.27 Ergit

Szenzációs színészi alakítások!!!

2018.07.10 Kis Anna Kinga

Sinkovits, Latinovits, Darvas egy ilyen korszakos filmben... Örkény műve is nagyon jó olvasmány, ebből készítette el Fábri ezt a remek kis filmet, amiben a magyar színészóriások bizonyítják, hogy miért is azok. Nagyon könnyedén szellemes, remek alkotás.

2015.10.29 fcbnandi

Hihetetlen jó lett ez a film. Szakközépiskolás koromban néztük irodalom órán és nagyon jókat nevettünk rajta. Nagyon vicces. Imádom az ilyen filmeket. Nézze meg aki még nem tette.

2018.02.03 zsani

Nagyon kellemes hangulatú film. Latinovits Zoltán, nagyon kiválóan alakítja a szerepét. Mindenkinek kötelező lenne! Nagyon szeretem az ilyen régi filmeket.

2015.08.22 Norcsi59

Igazi művész film ami nagyon jól tükrözi örkény ironikus és groteszk stílusát. A film egyedi és különleges hangulata Megfogó. Igényes és különleges filmekre vágyóknak tetszeni fog.

2018.09.09 Mithrel

Tökéletesen visszaadja azt az Örkényes hangulatot és groteszk humort, amit megismerhettünk az eredeti műből, a Tótékból. Egyszerre szórakoztató és elgondolkodtató, amit nem sok film mondhat el magáról.