Garp szerint a világ

Garp szerint a világ

The World According to Garp
Videók

T. S. Garp 1944-ben született, nevét apja után kapta, a női egyenjogúságért küzdő anyjától, Jenny Fieldstől, aki csak egy gyereket akart, de férjet nem. Éppen ezért teherbe ejtette magát egy kórházi ágyon fekvő katonával, akit csak spermadonornak használt. A fiatal Garp írói… Több

Forgatókönyvíró: Steve Tesich
Premier: 1982.07.23.

2019.01.23 Berto49

Bizony, ilyen (is) a világ!

Ez a film valahogy kimaradt nálam, pedig ugyanettől a szerzőtől az „Árvák hercege” könyvben is, filmben is az egyik kedvencem. A könyvet még régebben elkezdtem, akkor, már nem emlékszem miért abbahagytam, most biztos, hogy újra nekilátok. A film talá... Teljes kritika

2015.06.04 rbernadett

Nagyon összetett film és én nagyon szeretem. Amellett, hogy fontos témákat boncolgat, humoros is tud lenni és némi társadalomkritikát is gyakorol. Bátran ajánlom mindenkinek!

2015.09.01 Barthy

Nincs még egy ilyen. Legjobb film. Bármikor kiráz a hideg, persze jó értelemben. Ha egy igazán esemény dús filmre vágyik, az ember annak ezt ajánlom. Ha tehetem, újra nézem mivel újra és újra lebilincsel.

A könyv írója, John Irwing cameoszerepben feltűnik a filmben, mint sípját fújó bíró. Szerző: rbernadett

Eredetileg Jeff Danielsnek szánták a főszerepet, de végül Robin Williams kapta. Szerző: rbernadett

Glenn Close, aki Robin Williams anyját játssza, csak 4 évvel idősebb nála. Szerző: rbernadett