Játssz egy Nintendo Switch Lite-ért » Login

HETEDIK   2018. 01. 05.

Egyetértek mártilánnyal. Ez a film sokkal többnek akarja magát mutatni, mint ami. Ezredszerre ez az adjunk fel mindent majd csak lesz valahogy de közben megtaláljuk az igaz szerelmet és minden jó lesz happy end a vége már dögunalmas. Cruise az egyik ... több»

mártilány   2016. 05. 03.

A Titanic és az Amerikai szépség mellett a másik film, ami miatt elvesztettem a hitem az Oscarban. És pontosan ugyanaz a baja, mint a másik kettőnek, hogy tudniillik az agyatlan nézőközönség - és úgy tűnik az "Academy" - szemében a giccses klisékupac... több»

Phalanx   2016. 04. 07.

Nekem főleg az nem tetszett a filmben, hogy egy elég komoly üzenetet kellett volna itt közölni arról, hogy az ember hogyan őrizheti meg önmagát vagy maradhat hű saját magához, még akkor is, ha a pénz és a siker mást követelnének, szóval elég mély tém... több»

Cuba Gooding Jr.
Renée Zellweger
Renée Zellweger

Cuba Gooding Jr. a filmben nyújtott alakításáért bezsebelt egy Oscar-díjat. A színész később elárulta, hogy nagyon elszállt vele a ló, miután megkapta a díjat, sorra utasította vissza a legnagyobb rendezők felkéréseit.

Cameron Crowe író-rendező elárulta, hogy a "Virítsd a lóvét!" Tim McDonaldtól, a Phoenix Cardinals football sztárjától származik, akivel a forgatás előtt készített interjút. McDonald éppen arról mesélt Crowe-nak, hogy hamarosan lejár a szerződése és ezt mondta az ügynökének.

A "Virítsd a lóvét!" idézetet az Amerikai Filmintézet minden idők 25. legjobb filmes idézetének választotta.

Jerry Maguire karakterére Tom Hanks is esélyes volt.

(Borga)

Renée Zellweger a filmben nyújtott alakításáért jelölve volt az MTV Movie Award legjobb feltörekvő színésznek járó díjára.

Tom Cruise a filmben nyújtott alakításáért megkapta az MTV Movie Award legjobb férfi főszereplőnek járó díját.

Renée Zellweger elmondása szerint mikorra megkapta a szerepet, már olyan régen nem dolgozott, hogy szinte semmi pénz nem volt a számláján.

(kázsé)

Cameron Crowe három és fél évig írta a filmet.

(kázsé)

Ez volt Tom Cruise ötödik 100 millió fölött arató filmje zsinórban, mellyel új rekordot állított be.

(kázsé)

A címszerepet eredetileg Tom Hanksnek írták.