Judy

Judy

A film összbevétele 40 272 658 dollár volt (imdb.com), míg a magyarországi piacon 27 823 398 forintot termelt. A hazai mozik összesen 20 472 mozijegyet értékesítettek a produkcióra.

Renée Zellweger a filmzenéjét a híres londoni Abbey Road Studiosban rögzítette.Szerző: diumiu

Judy Garland 1968-ban 46 éves volt. Renée Zellweger 48 éves volt a forgatás ideje alatt.Szerző: diumiu

A filmből kiderül, hogy milyen mostohán bánt az MGM Judy Garlanddal a 30-as és a 40-es években. A stúdió producerei szigorú diétára fogták, előírták, milyen gyógyszereket szedjen, hogy tartani tartani tudja a súlyát, hogy akkor aludjon és legyen éber, amikor azt megkövetelik tőle. Garlandnál emiatt gyógyszerfüggőség alakult ki. Szerző: hp

Renée Zellweger egy teljes éven át készült a szerepre Eric Vetro énektanárral, melyet követően négy hónapot dolgozott együtt a dalok felvételén Matt Dunkley zenei rendezővel. Szerző: hp

Jeremy Woodhead sminkmester művileg hosszabbította meg Renée Zellweger orrát, hogy a színésznő profilból jobban hasonlítson Judy Garlandra. Zellweger ezenkívül sötét szürke kontaktlencsét és parókát viselt a forgatáson. Szerző: hp

Renée Zellweger ugyanabban az évben, 1969-ben született, amikor a filmben az általa alakított Judy Garland elhunyt. Szerző: hp

Renée Zellweger 2019. szeptemberében jelentette meg első szólólemezét, melyen Judy Garland dalait dolgozta fel. Szerző: hp

A film alapjául Peter Quilter Olivier- és Tony-díjra jelölt West End és Broadway színdarabja, az End of the Rainbow (A szivárvány vége) szolgált. Szerző: hp

A film az ikonikus amerikai énekes- és színésznő, Judy Garland életét dolgozza fel. Szerző: hp

A Judy forgatása 2019. március 19-én kezdődött meg Londonban. Szerző: hp

A Judy világpremierje 2019. augusztus 30-án volt a Telluride Film Festivalon, melyet követően a Torontói Nemzetközi Filmfesztiválon is bemutatták szeptember 10-én. Szerző: hp

Renée Zellweger alakítását álló ovációval ünnepelte a közönség a film világpremierjén. Szerző: hp

A Judy igen pozitív kritikai fogadtatásban részesült. A film jelenleg (2019 november) 273 szemlézett cikket követően 83 százalékon áll a RottenTomatoes kritikaaggregátor portálon. Szerző: hp