Kalózok

Kalózok

Pirates

Hét tenger legkegyetlenebb és legmogorvább kalóza, a szõrös szívû és még szõrösebb képû Red kapitány a nyílt tengeren hányódik szárnysegédjével, Békával, valamint néhány kiéhezett cápával maga körül. A két rettenetes kalóz éhségében már majdnem egymást falná… Több

Forgatókönyvíró: John Brownjohn
Ország: Franciaország, Tunézia
Premier (HU): 1988.11.24.
Ian Dury

2024.01.14 Piczil Zsolt

A patkányevésről szakszerűen

Moziban láttam gyerekként, és letaglózott, mennyire élethűen, szutykosan ábrázolta a kort a rendező (hasonló, mint a Gyalog galopp). Az említett rágcsáló elfogyasztása is olyan naturalisztikus volt (spanyol karddal félbevágva), hogy évekig a hatása a... Teljes kritika

2016.10.01 krajcsie

A filmmel kapcsolatban az volt az érzésem, hogy sokkal jobban ki lehetett volna dolgozni, meg lehetett volna csinálni. Nem éreztem elég átgondoltnak, megtervezettnek. Aki szereti Walter Matthau-t, azoknak ajánlom.

Kizárólag pénzügyi oldalról nézve a Kalózok egy sikertelen filmprojekt volt, ugyanis költségeit 15 millió dollárra becsülték meg, de végül több mint 40 millióból tudták kihozni. A magas költségekkel szemben azonban a bevétel eltörpült, csupán 6 millió dollár volt.Szerző: Bogi87

A Kalózok című film mind Cris Campion, mind pedig Charlotte Lewis életében az első film volt, melyben szerepet kaptak.Szerző: Bogi87

A Naptun-nak elnevezett hajó valóban létezik, külön a Kalózok című film miatt építették meg fémből, bár kinézetre inkább hasonlít egy 18. századi hajóra. Motorja 400 lóerős. A hajó Genova kikötőjében a mai napig megtekinthető, jelenleg múzeumként funkcionál.Szerző: Bogi87

A Kalózok című film elkészültét számos tényező akadályozta, megnehezítette. Ilyen volt többek között az a sajnálatos esett, hogy Polanski megrontott egy kiskorú lényt, így el kellett hagynia az Államokat. A film 12 évvel a tervezett dátum után készült el.Szerző: Bogi87