indingo   2017. 05. 03.

Remek film imádom, bár nem mai darab. Nagyon jó karakterek vannak benne és a története is izgalmas. A végénél a szívem szakadt meg, de így volt tökéletes

ArpiHajdu és Réci   2018. 02. 18.
Lassan alapmű lesz

A kegyetlen játékok első része (vagyis tulajdonképpen az idétlen és szolgaian másoló folytatásokat nem is lehet komolyan venni, úgyhogy nevezhetjük az egyetlennek is) a 2000-es évek elején igazi kultfilmmé vált, amelyet szerintem első sorban annak köszönhet, hogy az emberek szeretik az undok, számító és céljaik érdekében bárkin átgázoló karaktereket, ez a film pedig tele van ilyenekkel. Egy másik pozitívum, hogy a szexualitást és az erotikát pont a kellő mértékben adagolja, nem finomkodik, de közben nem lesz sem alpári, sem olcsó. Ahhoz viszont pont elég, hogy a prűdek felkapják rá a fejüket: a mostohatestvérek megkívánják egymást, micsoda fertő… Na és ami mellett még nem lehet szó nélkül el... több»

szaka123   2016. 01. 26.

A mai napig megállja a helyét. Nagyon jók sikerült ez a film, a sztori, az akkor még ismeretlen színészek, akik azóta már eléggé befutottak. Érdemes megnézni mindenkinek, a tiniktől a felnőttekig! :)

Szilonka   2016. 04. 11.

Nagyon jó kis film, a trilógiából természetesen ez sikerült a legjobbra. Nagyon jók a szereplők, jó a történet, de kiszámítható. A vége is tetszett, bár szomorú. A két főszereplő ebben a filmeb jöttek össze.

Norbert93   2018. 09. 25.

Ez a Sarah M. Gellar eszméletlenül jól adja az ördögi, manipulatív, de lelkileg gyenge és instabil nőszemélyt, akinek a hálójából senki sem menekül. Alakítások tekintetében Reese Witherspoon sem szégyenkezhet, kiváló jellemfejlődést láthattunk tőle. A film időtálló és nagyszerű. A folytatások borzalmasak és erőtlenek.

A Valmont ház belső jeleneteit Los Angelesben, míg külső jeleneteit New Yorkban vették fel.

(ArpiHajdu és Réci )

Reese Witherspoon és Ryan Phillippe a film bemutatója után három hónappal keltek egybe.

(ArpiHajdu és Réci )

Katie Holmes neve is felmerült Annette Hargrove megformálására.

(Borga)