pi   2019. 10. 14.

A Kegyetlen játékok egy igen sokat emlegetett film, és nem véletlenül: olyan dolgokat állít reflektorfénybe, amik már kamaszként is aktívan érdeklik az embereket, és ez a film valahogy mindent nagyon eltalált. Jó a rendezés, jó a dramaturgia, jók a s... több»

indingo   2017. 05. 03.

Remek film imádom, bár nem mai darab. Nagyon jó karakterek vannak benne és a története is izgalmas. A végénél a szívem szakadt meg, de így volt tökéletes

ArpiHajdu és Réci   2018. 02. 18.

Lassan alapmű lesz

A kegyetlen játékok első része (vagyis tulajdonképpen az idétlen és szolgaian másoló folytatásokat nem is lehet komolyan venni, úgyhogy nevezhetjük az egyetlennek is) a 2000-es évek elején igazi kultfilmmé vált, amelyet szerintem első sorban annak kö... teljes kritika»

ZeroHero   2019. 09. 25.

Hogy tetszik Bali a penzehes qrva anyadnak?

Kultikus es mara mar elmondhatjuk h korszakalkoto film, amely megalkotta/nepszeruve tette a tinithrillereket. Ahogy egyre idosodik az ember es latja ujra meg ujra, elveszti a bajat es a vonzerejet a tortenet, de meg mindig lehet rajta mosolyogni, szornyulkodni es hiaba nem annyira eros mar a sodras, mint anno amikor eloszor latta az ember, megis megeri a jatekidot raszanni.

szaka123   2016. 01. 26.

A mai napig megállja a helyét. Nagyon jók sikerült ez a film, a sztori, az akkor még ismeretlen színészek, akik azóta már eléggé befutottak. Érdemes megnézni mindenkinek, a tiniktől a felnőttekig! :)

Szilonka   2016. 04. 11.

Nagyon jó kis film, a trilógiából természetesen ez sikerült a legjobbra. Nagyon jók a szereplők, jó a történet, de kiszámítható. A vége is tetszett, bár szomorú. A két főszereplő ebben a filmeb jöttek össze.

Sabnock Sanatory   2019. 08. 27.

Persze,itt is hozzácsaptak még két bűngyenge részt,de ez az eredeti. Jó film,és Gellar hozza a karaktert,bár ez mindenkire vonatkozik,de megnéztem,és annyi.nem kedvenc. Teljesen átlagos,semmi extra.

A Valmont ház belső jeleneteit Los Angelesben, míg külső jeleneteit New Yorkban vették fel.

Reese Witherspoon és Ryan Phillippe a film bemutatója után három hónappal keltek egybe.

Katie Holmes neve is felmerült Annette Hargrove megformálására.

(Borga)

Sarah Michelle Gellar a filmben nyújtott alakításáért jelölve volt az MTV Movie Award legjobb negatív hős díjára.

Selma Blair a filmben nyújtott alakításáért jelölve volt az MTV Movie Award legjobb feltörekvő színésznek járó díjára.

Ryan Phillippe a filmben nyújtott alakításáért jelölve volt az MTV Movie Award legjobb férfi főszereplőnek járó díjára.

Sarah Michelle Gellar a filmben nyújtott alakításáért megkapta az MTV Movie Award legjobb női főszereplőnek járó díját.

Swoosie Kurtz feltűnik az 1988-as Veszedelmes viszonyok című drámában is, ami szintén Choderlos de Laclos regénye alapján készült.

(SódóGA)

A film eredeti angol címe Cruel Inventions lett volna, ám a tesztvetítések során az alkotók rájöttek, hogy ennek túlságosan sci-fi hangulata van, ezért a premier előtt lecserélték Cruel Intentionsra.

(SódóGA)

A rendező Roger Kumble 12 nap alatt írta meg a teljes forgatókönyvet.