A pókasszony csókja

A pókasszony csókja

Kiss of the Spider Woman

Luis Molina és Valentin Arregui cellatársak egy dél-amerikai börtönben. Luis transzszexuális, és erdkölcstelen viselkedésért ül, Valentin politikai okokból . Hogy elmeneküljön a valóságból, Luis romantikus filmeket talál ki, ám Valentin próbál a jelen helyzetére… Több

Ország: Amerikai Egyesült Államok, Brazília
Premier (HU): 1987.11.19.

2022.03.15 Thor

Szerintem, ha valami, akkor ez egy időtálló alkotás. William Hurt alakítása egyszerűen fantasztikus. Már csak emiatt is érdemes megnézni.

2015.08.16 doffy_joka

Nekem nagyon tetszett ez is pont annyit kapunk amennyit kaphatunk egy ilyen filmtől és ez tökéletesen elég arra, hogy jól szórakozzak. Nem akart több lenni, mint ami valójában.

A nem mindennapi film felkerült az 1001, amit látnod kell mielőtt meghalsz filmeket összegyűjtő könyvbe.Szerző: Norbi

Raul Julia lefogyott a szerep kedvéért. Szerző: rbernadett

William Hurt Legjobb férfi főszereplőnek járó Oscar-díja volt az első olyan elismerés az Akadémia történetében, amikor egy nyíltan meleg karakter megformálásáért adtak díjat. Szerző: rbernadett

Sônia Braga nem beszélt angolul a film forgatásának idején, ezért fonetikusan el kellett neki mondani a szöveget. Szerző: rbernadett