Laputa - Az égi palota

Tenkû no shiro Rapyuta

2023.08.01 Lipót Testvér

Maga a Zsenialitás.

A legjobb Mijazaki-filmek között tartanám számon. Minden megvan benne, a hangulata tökéletes, a karakterek, a történet és a helyszínek olyan Mijazaki-hatást keltenek, ami talán a Csihiróban sincsen jelen. A története csodálatos, még a Nauszikánál meg a Csihirónál is jobb. A zenéje valódi művészeti alkotás, ahogy a film maga is. Egyszerűen megunhatatlan, a második nagy kedvencem (az első a Nauszika). Egy nagy alkotás, hiszen a filmek istene, Mijazaki Hajao (majdnem) mindig nagyot alkot.

2017.08.17 mamiéstöti2

Az egyik leghíresebb japán animációs film, de lehet, hogy túl nemzetiesre sikeredet, mert nekem pl A szentjánosbogarak sírja is sokkal szívbemarkolóbb volt. Azért alap.

2017.08.17 Deku

Nem meglepően egy igazán időtálló anime ez melyben nem sikerült csalódnom és azóta is megnéztem már többször is. Remek szórakozás lehet ez bárkinek aki kedveli a témát.

2017.10.17 Lamboh

Mint Hayao Miyazaki összes filmje, úgy is ez is egy kötelező darab. Mondom ezt úgy, hogy nekem nem nyerte el túlságosan a tetszésemet. Jó volt a film hangulata, és érdekes volt a története, de nem tudott magával ragadni.

2016.04.15 irongozu

A rendezés és a forgatókönyv szerintem zseniális, a párbeszédek is rendben vannak. A humor, habár itt kevésbé erősen van jelen, mint más Ghiblikben, szintén hozza a kellő hatást. Abszolút felnőtteknek szóló darab.

2015.07.11 moony5972

Túl sokat vártam tőle talán ez lehetett a baj. Nem ad egy hihetetlen nagy szórakozást és a jelenetek is elég laposak, erőltetettek. Talán egyszer megnézhető és kész.

2015.06.23 dps

A nyitó képsorok Leonardo-szerűen megrajzolt masinák illusztrációitól a fájó, szürreális utolsó képekig, Hayao Miyazaki Laputája, ami mintha egy 19. században játszódó sci-fi lenne, a rendező képzelőerejének brillírozásáról tesz tanúságot, ami oly el... Több

2016.06.24 laci044

Nem volt egy rossz film, de Miyazaki tud ennél jobbat. Érdekes volt de nem kötött le sajnos. Nagyon szépen rajzolt a film (ahogy azt megszokhattuk), és van benne egy borzasztó feszült és látványos akció jelenet (a vonatos), de sajnos ezen felül nekem... Több