juliS
Julia Roberts
Tom Hanks
Gugu Mbatha-Raw
Wilmer Valderrama

Larry Crowne-t váratlanul kirúgják a munkahelyéről. Hirtelenjében nem tud mit kezdeni a nyakába szakadt tengernyi időjével, a házára felvett kölcsönt viszont fizetnie kell. Miközben egy étteremben vállal munkát, a szomszédja tanácsára és a szebb jövő reményében beiratkozik a főiskolára. Kiderül, hogy csupa hasonszőrű, lúzer figura jár oda. Hamarosan megtetszik neki a szónoklattant oktató, csinos Mercedes Tainot. Az sem riasztja, hogy a nő ugyanúgy unja a tanítást, mint a férjét. Larry akaratlanul is hozzájárul, hogy a férje lapátra teszi nőt.

Premier (HU): 2011.06.30.

2020.06.07 Mayflower657

Nagyon jó

Személy szerint nekem ez az egyik legkedvesebb filmem, sokszor láttam már. Igaz, hogy mondhatják rá, hogy sablonos és a többi. Nekem azért tetszik, mert erősen motiváló. Kirúghatnak, hiteled van, momentán rossz a sorod, de ha okos vagy, ki tudsz jönni ebből pozitívan. Na, nem feltétlenül úgy, ahogy a filmben... hanem bárhogy. Sablonos vagy sem, egyszerű vagy sem, én szeretem ezt a filmet!

2020.02.16 hsanya182

Avagy egy korosodó férfi újra aziskolába tini lehet :)

Kellemes kis cuki film, túlságosan idealizált szereplőkkel. Munkahelyen hiába vagy a legjobb simán kirúghatnak bármilyen ürüggyel... akkor sincs semmi veszve mert beiratkozhatsz suliba és ott zajlik csak az igazi élet. Aranyos film, semmi elgondolkodni való töltettel, többre számítottam, egynek elment. A retorika óra tetszett a legjobban, amilyen szigor volt, Julia Roberts jól alakította a szereoét.

2018.12.07 mamiéstöti2

A film legfőbb mondanivalója talán, hogy bemutassa milyen, amikor az évek óta elnyomott érzelmek felszabadulnak és önfeledten mehetünk az élettel szembe.

2019.05.04 indingo

Írta, rendezte, főszereplő Tom Hanks. Helyes és érzelmes kis film, voltak benne szép gondolatok, de sokkal jobb filmjei is vannak Hanksnak.

2018.01.14 Yosihiro

Egy újabb szuper párosítás és egy újabb remek alakítás. A történet maga nem kiemelkedő de jól sikerült. Nekem a 90-es éveket idézte és a végén remek volt a zenei váladutás. Csak ajánlani tudom remek kikapcsolódás.

Bryan Cranston a forgatás előtt elment egy fogfehérítésre, hogy a nézők elhiggyék, hogy ő a tökéletes mosolyú Julia Roberts férje.Szerző: ArpiHajdu és Réci

Tom Hanks és Julia Roberts korábban a Charlie Wilson háborúja című filmben szerepeltek együtt.Szerző: ArpiHajdu és Réci

A film sztorija Tom Hanks egyik barátjának, Jim Chandler életén alapszik.Szerző: ArpiHajdu és Réci

Rita Wilson, Tom Hanks felesége, valamint a lányuk, Chet Hanks is szerepel a filmben. Utóbbi egy pizzafutárt alakít.Szerző: ArpiHajdu és Réci