A tölgy - Az erdő szíve (2022)

Le chêne

indingo   2022. 11. 23.

legújabb vélemény a nap véleménye

A tölgy, ami nem csak egy természetfilm

Sose gondoltam volna, hogy egy természetfilm, ahol ráadásul még meg sem szólalnak, ennyi érzést és gondolatot tud kiváltani az emberből. Tényleg gyönyörű felvételeket csodálhatunk meg 80 perc alatt, amit én még néztem volna. A szélesvászon is sokat dob az élményen. Érdekes, hogy mennyi élőlénynek ad otthont, támaszt, élelmet egy fa. Az apró rovaroktól a gerincesekig mindenki számára fontos az a bizonyos fa, jelen esetben a tölgy. És ezek a különféle állatok mégis megférnek egymás mellett, persze megvan a táplálék-ragadozó státusz. A zenék egyszerűen zseniálisak voltak. Sokszor mindezek humort adtak a történetnek, merthogy itt bizony az is volt. Körforgás, évszakok váltakozása, élet és halál. Sokszor elképzelhetetlen, hogy egy-egy jelenetet miként tudtak felvenni, például amikor a ragadozó madár métereken keresztül üldözi prédáját. Fantasztikus volt. Nem kell hatalmas természetfilm rajongónak lenni, hogy a film magával ragadja a nézőt. Remélem, hogy a kis zsizsik elnyeri a legjobb szereplőnek járó Oscar-díjat.

vdfvldmflvmdf   2022. 11. 04.

Eszméletlenül szórakoztató film, amit szerintem egyszer legalább mindenkinek látnia kell. Csakis ajánlani tudom!

Szabi   2022. 11. 03.

Tanulságos és kedves, többet nem nagyon merek róla mondani, mert annyira megérintett minden egyes pillanata.