91% 2009 szavazat

Léon, a profi

Léon

2020.08.20 BalogJoe

Luc Besson Amerikában

Sokak szerint ez a film a Nikita v2.0. Szerintem, nem. Az tény, hogy a Nikita nyitotta meg a kapukat az Újvilág felé a francia rendezőnek, és biztos egy hasonló filmet kértek tőle, mint az alapmű, de azért ez mégis más. Hiába a hollywoodi költségvetés és ráhatás, ez ízig-vérig európai film. Hál' istennek! A főszereplőkre nem pazarolnék szót, amiért biztos meg leszek kövezve, de nálam Gary Oldman viszi hátán az alkotást. Nem is akárhogy! A történet, a rendezés zseniális. Bárcsak látnánk még hasonlót Luc Bessontól!

2015.01.25 Mate

Remekmű. Olyan film, ami még sokáig megmarad az emberben. Ahogy elindul a stáblista csak ülök, nézek ki a fejemből és eltörlöm a könnycseppet a szemem sarkából.

2016.02.10 norbi0102

Nagyon jó hangulatú film Jean Reno remek alakításával, és természetesen Natalie Portman berobbanásával. Egy nagyon kedves, szívszorító, és egyben szokatlan történet. Erőszakos és nagyon szemléletes, miközben tényleg el tud érzékenyülni rajta az ember.

2015.06.12 fancsi094

Nagyon jó film! Jó a szereposztás, Jean Reno és Natalie Portman kiválóan játszik együtt. A történet kicsit meglepő, mivel nem sok gyerek dönt úgy, hogy bérgyilkos akar lenni, meg Leon is elég pedofil, de ettől eltekintve még tetszett a film.

2015.08.04 Aranyhal

Igényesen kidolgozott film és a zenéje is nagyon tetszik, szeretem! Akár többszöri nézésre is szórakoztató, nem unalmas! Legalább egyszer érdemes megnézni!

2016.10.13 tiszaizsofi

A címhez méltóan zseniális film, nagyon nagyon tetszett a zenei aláfestés és a fordulatok tényleg nem vártak. Nehezen lehet kiszámítani az eseményeket, ezért izgalmas és fordulatos.

2015.06.02 sonyxxx

2017.06.01 VK

Igazi klasszikus, időtálló film, krimi kategóriában átlag feletti. Jean Reno nagyon jól alakítja a karaktert, profi és hiteles. Végig izgalmas és érdekes a film.

2016.10.17 kernernoemi

Nagyon jó film. Sikere abban rejlik, hogy a színészek profik és a dramaturgia is kitűnő. Sok érdekes csavar, izgalom, önmagán túlmutató összefüggés van benne. Érdekes az egész film,a végén frappáns csattanóval.

2015.11.20 Robi92

94' egyik legjobb filmje. Leon karaktere nagyon jó lett. Natalie Mathildája emlékezetes marad. A történet kicsit azért sántít,mert nem valószerű de azért nagy hatással volt rám a film.

2016.09.05 Nnoorraa

Annak ellenére hogy több mint húsz éves ez a film, ma is megállja a helyét. Magával ragadó a sztori, izgalmas és érdekes. A színészek profik, jól alakítanak.

2015.06.10 veszi.peter

Jó kis film, annak ellenére mondom ezt, hogy egyébként utálom a francia nyelvet, utálom a francia filmeket. Ez viszont kivétel, nem is akármilyen. Érdemes megnézni, szerintem nem sok ilyen alkotás van manapság már.

2015.11.23 Beniko

Ennél a filmnél figyeltem fel először Jean Reno-ra. Azóta láttam ennél jobb és rosszabb szerepekben is. Először mégis ez a film jut eszembe róla. Jó kis drámai sztori.

2015.09.12 Meeroz21

Így lehet valamit totálisan elszúrni. Botrányos rendezés mellett, botrányos játék párosult. Ami magától értetődően hozta azt is, hogy nem kedveltem a filmet egy kicsit sem. Nálam ez nulla pontot ér.